logo

100 Yaş Evi üyelerine kültür gezisi

MUĞLA Büyükşehir Belediyesi tarafından 60 yaş üzeri vatandaşların sosyal hayata daha aktif katılımlarını ve üretkenliklerinin devamını sağlamak amacıyla oluşturularak geçen nisan ayında faaliyete başlayan Nilüfer Caner 100 Yaş Evi’nde kültür turları etkinlikleri başladı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından Nilüfer Caner  00 Yaş Evi üyelerinin istek ve talepleri doğrultusunda Yatağan ve Bodrum ilçelerine gezi düzenlendi. İlk olarak Belen Kahvesi’ni gezerek mola veren 100 Yaş Evi üyeleri, buradan Yatağan ilçesinde bulunan Stratonikeia Antik Kenti’ne hareket etti. Geziye Bodrum ilçesinde devam eden üyeler, Zeki Müren Sanat Müzesi, Yel Değirmenleri’nin yanı sıra Turgutreis Şefket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’ndeKİ Ressam Habip Aydoğdu’nun son dönem çalışmalarından oluşan ‘Kırmızı Yolculuk’ adlı sergisini gezdi. Gruba gezi boyunca rehber ve sağlık ekipleri de eşlik etti.

Büyükşehir Belediyesi ekiplerince gerçekleştirilen kültür turları etkinliklerinde güzel bir gün geçiren 100 Yaş Evi üyeleri, yaşlılara yönelik düzenlenen sosyal faaliyetlerin yapılmasına olanak sağlayan yetkililere teşekkür etti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?

gaziantep escort