logo

21’incisi Bodrum’da yapılacak. 

İlki 25 Kasım Uluslararası Kadına Yönelik Şiddete Son Günü etkinliği kapsamında 1998 yılında gerçekleştirilen Kadın Sığınakları ve Da(ya)nışma Merkezleri Kurultayı’nın 21’incisi Bodrum’da yapılacak.

Türkiye’de kadına yönelik erkek şiddetine karşı mücadele veren kadınların en geniş platformu olan Kurultay; kadın örgütlerinden, yerel yönetimlerden, kamu kurum ve kuruluşlarından gelen kadınların katılımıyla Azka Otel’de 3-4 ve 5 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek.

Türkiye’nin her yerinde kadına yönelik erkek şiddetiyle mücadele eden bizler, her yıl başka bir ilde bir araya geldiğimiz Kurultay’ı bu yıl “Kadına Yönelik Erkek Şiddeti Yeni Devlet Politikalarının Neresinde?” başlığı altında, Bodrum Kadın Dayanışma Derneği ev sahipliğinde düzenleniyor.

Kurultay’ın birinci günü sunulacak tebliğler ve ikinci günü gerçekleştirilecek atölye çalışmaları aracılığıyla, bilgi ve deneyimlerin de paylaşılacağı tartışmalar yürütülecek. 3 gün sürecek Kurultay, Kurultay Sonuç Bildirgesi’nin taslağının hazırlanmasıyla son bulacak, Kurultay sonuç bildirgesi 25 Kasım’da kamuoyu ile paylaşılacak.

Kurultayın açılışı 3 Kasım günü saat 10.00’da gerçekleştirilecek.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?