DOLAR
32,2364
EURO
34,8709
ALTIN
2.422,49
BIST
10.764,34
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Muğla
Açık
26°C
Muğla
26°C
Açık
Cumartesi Az Bulutlu
25°C
Pazar Az Bulutlu
22°C
Pazartesi Açık
25°C
Salı Açık
26°C

34. Uluslararası Marmaris Yarış Haftası

– 16 ülkeden 110 yelkenli yat ile 1000 sporcunun katıldığı organizasyon, beşinci gün yarışlarıyla sona erdi

34. Uluslararası Marmaris Yarış Haftası

MUĞLA (AA) – Muğla’nın Marmaris ilçesinde düzenlenen 34. Uluslararası Marmaris Yarış Haftası, beşinci gün yarışlarıyla tamamlandı.

Marmaris Uluslararası Yat Kulübü (MIYC) tarafından düzenlenen ve Marmaris Körfezi ile açık denizde gerçekleştirilen yarışlara, Türkiye’nin yanı sıra İspanya, Fransa, Rusya, Letonya, Almanya, Ukrayna, İngiltere, Kanada, İsveç, Kazakistan, Bulgaristan, ABD, Belarus, Moldova ve Estonya’dan 110 yelkenli yat ile 1000 sporcu katıldı.

Yatlar, organizasyonun son gününde Netsel Marina’dan sırayla ayrılarak filolarına göre körfezde seyir yapıp, start verilene kadar antrenman turları attı.

Körfezde IRC ve IRCCHR grubundaki yatlar, hakem heyetinin belirlediği üçgen rotada, sınıflarına göre start aldıktan sonra ayna anda yarışarak günü tamamladı.

Körfezde yarışan yatlar, balonlarını açarak görsel şölen oluşturdu. Kıyıdan vatandaşlar ve tatilciler, cep telefonlarıyla yarışları kaydetti.

Yelkenli yatların iki ayrı grup ve 9 sınıfta mücadele ettiği yarışlarda dereceye giren sporculara kupaları, Netsel Marina’da kurulan etkinlik alanında akşam takdim edilecek.

Organizasyonun beşinci gününde gerçekleştirilen yarışlarda sınıflarında ilk sırayı elde eden yatlar ve kaptanları şunlar:

IRC1: X-Prime/Vartan Arutyunyan

IRC2: Rossko Racer/Timofey Zhbankov

IRC3: My Olga/Boris Gusev

IRC4: Zacapa/Marina Shchegoleva

IRC5: Lettland/Igor Bukovskis

IRCCHR1: Juana/Nikalai Martynkou

IRCCHR2: Rama/Andrei Morozov

IRCCHR3: Capella 2/Dmitry Komarov

IRCCHR4: Baba Yaga/Viacheslav Frolov

Aktur tatil sitesi
ETİKETLER: ,