DOLAR
32,5522
EURO
34,9049
ALTIN
2.427,38
BIST
9.645,02
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Muğla
Az Bulutlu
21°C
Muğla
21°C
Az Bulutlu
Perşembe Açık
22°C
Cuma Açık
25°C
Cumartesi Açık
26°C
Pazar Açık
27°C

34. Uluslararası Marmaris Yarış Haftası

– Organizasyonun dördüncü gün yarışları körfezde ve açık denizde gerçekleştirildi

34. Uluslararası Marmaris Yarış Haftası
A+
A-

MUĞLA (AA) – Muğla’nın Marmaris ilçesinde düzenlenen 34. Uluslararası Marmaris Yarış Haftası’nın dördüncü gün yarışlarında “Marmaris Belediyesi Günü” adı altında körfezde ve açık denizde birer yarış yapıldı.

Marmaris Uluslararası Yat Kulübü (MIYC) tarafından düzenlenen ve Marmaris Körfezi ile açık denizde gerçekleştirilen yarışlara, Türkiye’nin yanı sıra İspanya, Fransa, Rusya, Letonya, Almanya, Ukrayna, İngiltere, Kanada, İsveç, Kazakistan, Bulgaristan, ABD, Belarus, Moldova ve Estonya’dan 110 yelkenli yat ile 1000 sporcu katılıyor.

Dördüncü gün yarışlarında yatlar, Netsel Marina’dan sırayla ayrılarak filolarına göre körfeze ve açık denize seyir yapıp, uygun rüzgarın çıkmasını beklerken antrenman turları attı.

Hakem heyeti yeterli rüzgar olduğunda yarışların startını verdi. Körfezde IRC, açık denizde de IRCCHR grubundaki yatlar birer yarış yaparak günü tamamladı.

Yelkenli yatların iki ayrı grup ve 9 sınıfta mücadele ettiği yarışlarda dereceye giren sporculara kupaları, Netsel Marina’da kurulan etkinlik alanında takdim edildi.

34. Uluslararası Marmaris Yarış Haftası, yarın yapılacak “5. Yarış Günü”yle sona erecek.

Organizasyonun dördüncü gününde gerçekleştirilen yarışlarda sınıflarında ilk sırayı elde eden yatlar ve kaptanları şunlar:

– Marmaris Belediyesi Günü Yarışları

IRC1: Lagertha/Sergei Musikhin

IRC2: Rossko Racer/Timofey Zhbankov

IRC3: St.Anna/Vlag Kadetov

IRC4: Space Jockey/Viktor Zakharov

IRC5: Looping/Yury Shuvalov

IRCCHR1: Aldebaran/Egor Ignatenko

IRCCHR2: Northberry Blu/Pavel Gorbunov

IRCCHR3: Capella 2/Dmitry Komarov

IRCCHR4: Kaçamak/Pavel Kucherkov

polat-galle
ETİKETLER: , , ,