logo

Afrika Saç Örgüsü Nedir, Nasıl Yapılır?

Sokak modasının yükselen trendleri arasında yer alan Afrika Örgüsü, her yaştan kadın veya erkekler tarafından yaptırılmaktadır. 1990’lı yıllarda moda olan ve son yıllarda tekrar trendler arasına giren bu saç modeli, mevcut saçınıza sentetik saç eklemek suretiyle yapılmaktadır.

Arzu ettiğiniz renk ve uzunlukta yaptırabileceğiniz Afrika saç örgüsü, dolgun ve hacimli bir görüntü kazanmanıza yardımcı olmaktadır. Son derece zor ve meşakkatli olmasına rağmen sık tercih edilen bu saç modelini, alanında uzman kişilere yaptırabilirsiniz.

Amatör kişilere yaptırmanız durumunda saçlarınıza ve cildinize zarar verebilecek olan bu saç modeli için, işinin ehli kişileri seçmeli ve bilindik yerleri tercih etmelisiniz. Saçları kısa veya hacimsiz kişiler tarafından sıkça tercih edilen Afro dalgası, saçlarınızın hoş ve farklı bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır. Bu saç modelinden faydalanarak sizlerde saçınız ile ilgilendiğiniz vakti kendinize ayırabilir hatta saçınızın dilenmesine ve daha sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olabilirsiniz. Ortalama olarak 3 aylık kullanmanızın önerilen Afro Dalgası saç modelini, istediğiniz her an rahatlıkla yaptırabilir ve kullanabilirsiniz.

Afrika Örgüsü Nasıl Yapılır?

Afrika örgüsü yapımı işçilik istediğinden dolayı uzun sürmektedir. Saçlarınıza genel bir temizlik yapmanız sonrasında yapılabilen bu işlemde, ilk olarak saçlarınız taranmaktadır. İnce tarak yardımı ile küçük bölmelere ayrılan saçlar, sentetik saç eklemeleri yapılarak örülmeye başlanmaktadır. Ense kısmında itibaren saç eklemesi yapılan bu işlemde, örgüleri isterseniz açtırabilir ve tekrardan örme yapabilirsiniz. Saçlarınıza herhangi bir işlem uygulanmadan yapılan bu uygulama, saç kremi, sprey veya köpük ihtiyacınızı da ortadan kaldırmaktadır.

Saçlarınızı normalde olduğu gibi rahatça yıkamanıza olanak sağlayan Afrika örgüsü fiyatları, uygulama yaptırılan merkeze ve eklenecek olan saç miktarına göre değişim gösterebilmektedir. Haftada 2 defa yıkayarak temiz tutabileceğiniz Afrika saç örgüsü, saçlarda ekstra dökülme yapmamaktadır. Sadece ilk açıldığı süre içerisinde fazla miktarda saç dökülmesi yaşanmakta fakat bu normal de dökülen saçlarınızın saç örgüsü boyunca dökülmemesinden kaynaklı olarak görülmektedir. Daha farklı ve daha iyi görünmek amacıyla yaptırabileceğiniz Afrika örgüsü saç stilinde, birbirinden farklı renkler ve model çeşitleri yer almaktadır.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?

gaziantep escort