logo

‘AK Gençlik Çevre Hareketi’

AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı tarafından ‘AK Gençlik Çevre Hareketi’ sloganıyla çöp toplama etkinliği düzenlendi. Türkiye’nin 81 ilinde aynı anda organize edilen etkinlik kapsamında Muğla İl ve İlçe Gençlik Kolları Yönetimi ve üyeleri bir araya gelerek Muğla’nın Fethiye ve Bodrum ilçeleriyle Akyaka mahallesinde sahillerdeki çöpleri topladı.

Etkinlik, Kurban Bayramı tatili sonrası sahillerde çöp yığınlarının oluşmasıyla gündeme gelen Muğla’da da yapılmasıyla ayrı bir önem kazandı.
Çevre temizliğine karşı duyarlılığı artırma, önemli olanın çöpleri toplamayı öğrenmek değil atmamayı  benimsemek olduğuna farkındalık oluşturma amacıyla yapılan etkinlik vatandaşlardan da takdir topladı.

Etkinlikte ilgili Muğla İl Gençlik Kollarından yapılan açıklamada, daha yaşanılabilir kentler ideali altında teşkilat olarak bu etkinlik için biraraya gelindiği belirtilerek, “Sahillerimizde tüm yurttaşlarımızla biraraya gelerek bu farkındalık hareketimizi kentlerimizi çöplerden arındırarak başlatıyoruz” denildi.

Bilinmesi gerekenin kirletmemek olduğu vurgulanan açıklamada, “Bizler bu hareketimiz ile bir nebze de olsa çevre bilinciyle birlikte doğaya olan saygımızı da artırmayı gaye edindik. Çünkü bu bir yaşam konusudur. Bizler gelecek nesillerimize daha temiz bir doğa bırakmak istiyorsak yarının doğasını bugünden korumaya başlamalıyız” diye eklendi.

Etkinliğe AK Parti Muğla İl Başkan Yardımcıları Yurdanur Uzun ve Çağrı Alper’de katılarak destek verdi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?