logo

AK Parti Fethiye’de Sarıhan ile devam edecek

MUĞLA’nın Fethiye ilçesindeki AK Parti 6. Olağan İlçe Kongresi’nde mevcut başkan Kadir Sarıhan, 430 delegeden 252’sinin oyunu alarak yeniden başkan oldu.

AK Parti Fethiye 6. Olağan Kongresi’ne AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete ile birlikte AK Parti Muğla milletvekilleri Hasan Özyer, Nihat Öztürk, AK Parti MKYK üyesi Bülent Karakuş ve çok sayıda partili katıldı. Kongrenin açılışında konuşan İl Başkanı Kadem Mete, AK Parti’nin büyükşehirler arasında en az oy aldığı ilin Muğla olduğunu ifade etti. Fethiye’nin kendisi için çok önemli olduğunu anlatan Mete, “Çünkü Fethiye’yi alan Muğla’yı alır. AK Parti çatısı altında üye olan herkes benim kıymetlimdir” dedi.

AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk konuşmasında hükümetin Muğla’da yaptığı yatırımlara dikkat çekti. Öztürk şunları söyledi:

“Fethiye’de, Büyükşehir limanınızı elinizden aldı, en pahalı suyu içiyorsunuz. Hem Büyükşehir’i bu zulümden kurtarmamız hem de halkımıza daha iyi hizmet sunmak için mücadele etmemiz lazım. Bize Seydikemer, Köyceğiz ve Kavaklıdere belediyeleri dışında ne Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden ne Fethiye’den ne başka bir belediyeden tek bir istek, arzu gelmiyor. Söylemezseniz hizmet gelmez. O yüzden Fethiye’nin ve Muğla’nın hakkını koruyacak belediye başkanları için bu mücadeleyi hep birlikte göstereceğiz.”

HEDEF, BÜYÜKŞEHİR

AK Parti Muğla Milletvekili Hasan Özyer de AK Parti’nin Muğla’da bugüne kadar istediği sonucu alamadığına dikkat çekerek, “Fethiye’yi mutlaka 2019 yılında AK Partili yapmamız lazım, yoksa ilçe başkanlığı çok önemli değil. Burada amaç hizmet ise belediyeleri de iktidar partisi ile buluşturmamız lazım. Büyükşehir’i almamız lazım” dedi.

Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Mevcut başkan ve genel merkezin adayı Kadir Sarıhan 430 delegeden 252’sinin oyunu alarak yeniden başkan oldu. Karşı liste çıkaran Turgay Öztürk 173 oy aldı, 5 oy ise geçersiz kabul edildi.

FETHİYE (Muğla), (DHA)

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?

gaziantep escort