logo

“Akşam Sefası Şiir Günleri”

Trafo’da gerçekleşen “Akşam Sefası Şiir Günleri”ne katılan şiir severler salonu doldurunca, yer bulamayan gençler sahnede  oturdular…

Bodrum Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi Şiir Çalışma Grubu tarafından düzenlenen “Akşam Sefası Şiir Günleri” etkinliğinin konuğu ünlü şair Küçük İskender idi.  Aynı saatlerde  Oasis Nurol Kültür Merkezi’nde 3.yaş akademisi tarafından düzenlenen,  Göbeklitepe kazılarını yürüten ve 2014 yılında hayatını kaybeden Prof. Dr. Klaus Schmidt‘in çalışma arkadaşı ve eşi Çiğdem Köksal’ın konferansı vardı. Her iki salonun da dolması ve oturacak yer bulunamaması ise, Bodrumlular’ın kültür ve sanata olan tutkusunu göstermesi açısından, çok önemli bir göstergeydi. Trafo’da oturacak yer kalmaması üzerine Şair İskender, gençleri sahneye yanına çağırdı.

17.30’da başlayan “Akşam Sefası Şiir Günleri”, sözleri Küçük İskender’e ait olan, Sertap Erener’in seslendirdiği “Yara” adlı dinleti ile başladı. Bodrum Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi Şiir  Çalışma Grubu eş temsilcisi Firdevs Şengül’ün  hoş geldin konuşmasının ardından, ünlü şair Küçük İskender Bodrum’a nasıl yerleştiğini anlatarak “hepimiz Bodrum’un doğal güzelliklerinin kıymetini bilelim” dedi. Şair günümüze kadar Bodrum’da yaşamış ve halen yaşamakta olan sanatın farklı disiplinlerindeki sanatçıları, kültür ve edebiyat insanlarını isimleri ile tek tek anarak “Bodrum’un bir kültür noktası olduğunu” ifade etti. Anılarına ve şiirlerine yer veren sanatçı, katılımcılara keyifli saatler yaşattı.

Etkinliğin ikinci bölümünde ise Bodrum Kent Konseyi  Kültür Sanat Meclisi Şiir Çalışma Grubu eş temsilcisi Feriha Beriş Atilla İlhan’dan okuduğu şiir ile geceye farklı bir renk kattı. Nuran Yüksel, Rezzan Şebin, İhsan Beriş ünlü şairlerden şiirler ve   Genç Şair Can Berk ile Ünlü Şair Özkan Mert ise kendi şiirlerini okudular.

Etkinlik düzenleyecileri Feriha Beriş ve Firdevs Şengül ise, yoğun katılımdan dolayı çok mutlu olduklarını ifade ederek, “Akşam Sefası Şiir Günleri”nin giderek daha fazla şiir severin katılımı ile gerçekleşmesinin kendileri için çok yüreklendirici olduğunu ve bu etkinliklerinin kesintisiz olarak devam edeceğini söylediler.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?

gaziantep escort