logo

Ali Öztürk ; Birlikte Yapabiliriz

Bodrum Belediye Meclisi’nin CHP’li üyesi ve Karaova-Der Başkanı Ali Öztürk, Bodrum Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı. Öztürk, aday adaylığı başvurusunu yapmadan önce Trafo Bodrum’da bir toplantı gerçekleştirdi. Yoğun bir katılımın olduğu toplantıya Ali Öztürk’ün ailesi, dostlarının yanı sıra Bodrum’un eski dönem belediye başkanları, meclis üyeleri ve muhtarlarından bazıları ile Bodrum Yarımadası’nda halen görev yapan bazı muhtarlar da hazır bulundu.

Bodrum’un sokaklarını, topraklarını, denizlerini ve her bir taşını korumak için aday adayı olduğunu ve bunu Bodrum için Bodrumlularla birlikte yapmak istediklerini söyleyen Ali Öztürk, Bodrum için 48 ayrı başlıkta topladığı projelerini bir kitapçık haline getirerek medya ile paylaştı.

Uzun bir zamandan bu yana bu proje fikirlerini oluşturmak için çalıştığını belirten Öztürk, konuşmasında özetle şunları söyledi;

“Bodrum’un tüm problemlerini yıllardır tek tek tespit ettik. Bodrum’un sorunlarını biliyorum çünkü ben Belediye Meclis Üyesiyim. Sizleri tanıyorum, Bodrum’u tanıyorum, Bodrumlular da beni tanıyor.

Sokağın talebini çok iyi bildiğim için hep Bodrumlularla birlikte hareket ettim. Endüstri 4.0’ı biliyorsunuz. Geçtiğimiz günlerde de Bodrum’da Turizm 4.0 başlıklı bir toplantıya ev sahipliği yaptı. Ben de size Belediye 4.0, hizmet 4.0, siyaset 4.0 sözü veriyorum size. Onun için projelerle ve çözüm önerilerimle karşınızdayım. Bodrum’u 4.0 yapacağım diyorum.

Bodrum’un çöpüne kadar her şeyi biliyorum. Bodrum’un en önemli problemlerinden biri budur. Çok çalıştık, çok uğraştık. Siyasi baskılarla, bürokrasiyle çok uğraştık. Çalışmak istedim ama zaman geldi engellendik. Hiçbir zaman geriye dönüp bakmayacağım. Gönülden söylüyorum. Çünkü Bodrum’un tartışacak değil, çözüme kavuşacak sorunları var. Tüm engellemelere göğüs gereceğiz. Üzerimizdeki baskı, yüreğimizdeki heyecan olacak, bileğimizdeki güç olacak. Ben bunun için adayım.

HER BİR PROJEMİZDE BİR STK İMZASI DA OLACAK

Sivil Toplum Kuruluşlarıyla görüştük, konuştuk. Sokağın talebine onlarla birlikte baktık. Şunu çok iyi bilmenizi isterim ki, hiç bir sorunun parçası olmadık, çözüme odaklandık. Burada altına imzamızı koyduğumuz her şey hayata geçerken yanında mutlaka bir STK olacak.

Bodrum için adayım, Bodrumlu için adayım. İstanbullu, Ankaralı, İzmirli için adayım. Güreceli, Karaovalı… Gümüşlüklü, Ortakentli için adayım. Her bir sokağımız, her bir bağımız-bahçemiz için adayım.

Zeytinimiz mandalinamız, incirimiz domatesimiz için adayım. Herkes için, her şey için yapılacak bir şey var biliyorum, onun için adayım. Daha iyi yaşamak için adayım. Ama şunu çok iyi biliyorum ki sizinle birlikte adayım. Bir yelkenimiz olacaksa rüzgarını sizden alacak.

DÖRT ADAY ADAYI BİR ARADA

Ali Öztürk sunum ve konuşmasının ardından Trafo Bodrum’daki kalabalıkla birlikte CHP Bodrum ilçe örgütü binasına yürüdü. İzmir Marşı ile yürüyen kalabalığa Bodrum esnafı da alkışlarıyla eşlik etti. Öztürk, parti binasında bir konuşma daha yaparak partililerine seslendi. Hizmete talip olduğunu söyleyen Öztürk konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Her yol partiden geçiyor. Ben hizmete talibim. 5 yıla yakındır meclis üyesiyim. Önceliğim hizmet etmek, önceliğim sizlerle birlikte olmak. Onun için adayım. Sokağınızdaki her bir parke taşından, bağındaki bir üzüme kadar Bodrm için adayım. Ben Bodrum’un tüm teknik problemlerini biliyorum. Ben harita ve kadastro mühendisiyim. Bodrum’un bütün sorunlarını biliyorum ve çözmek isityorum. Benden daha iyi çözeceğine inandığınız biri varsa ben önce ona yol vereceğim. Çünkü liyakata inanıyorum.

Mesleğim bana çok büyük güç veriyor. Ama aynı zamanda en yumuşak karnım. Elinizde bir silah var, kullanırsanız kötü olur. Silah caydırmak için vardır. Onun için bu bıçak sırtı farkı iyi anlamanızı rica ediyorum. Bodrum’un tüm teknik konularına hakim birisiyim. Bodrum bundan faydalanmalıdır. Bodrum’un bunu değerlendireceğini düşünüyorum. Partililerimin de bunun farkına varmasını istiyorum. Daha iyi bir Bodrum kurmak ancak projeye dayalı, sonuç almaya yönelik bir belediyecilik anlayışıyla hayata geçebilecektir. Onun için adayım. Partili arkadaşlarım icazet verirse bütün bunlar için adayım. Sizi ikna edemezsem aday değilim.”

Ali Öztürk daha sonra diğer aday adayları Recai Seymen, Mustafa Saruhan ve Taner Uslu’ya aday adaylık sürecinde başarı dileklerinde bulundu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?

gaziantep escort