logo

Ana Sınıfları törenle açıldı.

Amiral Turgutreis İlkokulu Gülendam Tanju Mandalinci Ana Sınıfları düzenlenen bir törenle açıldı.

Turgutreis Mahallesi’nde faaliyet gösteren ve 140’a yakın anasınıfı öğrencisinin eğitim gördüğü Amiral Turgutreis İlkokulu içerisine hayırsever işadamı Bekir Mandalinci’nin destekleri ile 3 derslikli ana sınıfı yapıldı. Hakkı Mandalinci’nin destekleriyle de okuldaki Atatürk büstünün yenilendi. Ekim ayında başlayan inşaat çalışmalarının tamamlanmasının ardından bugün sabah saatlerinde Gülendam Tanju Mandalinci adı verilen Ana Sınıfları törenle hizmete açıldı.

Törene Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin başta olmak üzere çok sayıda davetli katıldı. Programda okulun halkoyunları ekibi de gösteriler sergiledi. Açılışta bir konuşma yapan okul müdürü Aysel Altunç şunları söyledi:

“Çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek ve geleceğimizi onlara emanet etmek bizlere büyük gurur veriyor. Hayatta öyle anlar vardır ki teşekkür sözcüğü verilen desteğin, sağlanan imkanların yanında çok kifayetsiz kalır. Bugün o anlardan birini yaşıyoruz. Buranın yapılmasında emeği geçen herkese teşekkürlerimiz sunuyorum.”

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ise eğitime yapılan yatırımın en değerli yatırım olduğunun altını çizerek şu ifadeleri kullandı:

“Devletimiz de okul yapmada, eğitim camiamıza en iyi şartları sağlama adına üzerine düşeni yapmaya çalışmaktadır. Bugün Türkiye bütçesindeki en büyük pay eğitime ayrılmaktadır. Fakat hayırseverlerimiz tarafından yapılan okulların farklı bir güzelliği vardır. Biz de bu güzelliği sizlerle paylaşırken ayrı bir mutluluk yaşıyoruz.”

Törende anaokulunun yapılmasına destek verenlere teşekkür plaketleri verildi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?

gaziantep escort