logo

Anka Kuşu


Nasfet İristay
nasfet@bodrumhaber.com

Şimdi ne olacak? CHP li olmayacaktın. Beni bütün bodrum karşıladı dediğin zaman yazmıştım, öyle ise bağımsız aday ol diye. CHP bu, adamı öğütür. Amma iyi politikacı yapar.demokrasinin parti içi her yanını görürsün.

Şimdi senin yeniden doğman gerekmektedir.Nasılı yok, doğacak ve uçacaksın. Artık Bodrumla uğraşma. Sana engel koyanların, Bodruma hiç bir şey yapmadı diyenlerin, sana karşı kampanya yürütenlerin, elini ayağını tutanların karşısına çıkma zamanıdır. Yahu kim tuttu falan diyeceklerdir, ama iş öğle değil. Sen şimdi dizginleri ele almalısın. Mütevazi falan olma. Dökecek ne taşın varsa dök millette bilsin. Dürüstlük işin şiarıdır. Nereden olursa olsun, meydanlara döneceğini biliyorum. Bu senin yapın da var.Bu kuşu uçurmak için, çok sağlam adam gibi adamlara ihtiyacın var. Ekibini iyi seç.yolun açık olsun.

Yazılarına kıymet verdiğim bir arkadaşım işin özeti olan iki cümle soru işareti ile kurmuş .( gitti eteri, geldi beteri ) mi gibi. Anlaşılan o ki CHP kendi belediyeleri ve onun başkanları hakkında iyi bir istihbarata sahip değil. Zaten öyle olsa idi, bende şaşardım.

Yeni yöneticilere biraz bilgi olsun diye,bağlıyorum.

Bodrum zor bir kenttir. Eskiden buraya kişileri sürgüne gönderirlerdi. Şimdi ise bir şey değişmedi. Şimdi, kişiler kendilerini sürgüne gönderiyorlar.

Biliyor musunuz,

Hemde tatil kisvesi altında.yahu hani san trope, capri, falan olsa neyse. Suyun akmaz, boruların patlar, çöplerin yandı mı başına büyük bela olur. Hele hele yağmur yağdı mı arabaları denizden toplar,ne dükkan kalır ne ev. elektriğin muhakkak tam iş yapacakken kesilir, beton kamyonları, beton döke döke yolları betonlar, korse takmadan bodrum yollarında araba kullanmak zordur. Yazın 16 kilometre Turgutreis yolunu bir saatte alırsan iyidir. Yaya için kaldırım ararsan nafile, ne kadar kaçak yapının olduğunu bile bilemeyiz. İmar affı ile bakalım bizde kaç bina yıkılacak. Bodrum’daki marketler, her halde çok az ilçede vardır, saymakla bitmez.  Fahiş fiyatlardan bahsetmiyorum. Arıtma tesislerimiz yeterli değildir,  güzelim denize akıtılır. marinalardan bahsetmiyorum. ben bıktım.daha niceleri için artık yazmıyorum.

Demek ki Bodrum a bir belediye başkanı olmak öyle kolay bir şey değildir. Şayet eleştirmek istiyorsak, sürgün zamanlarından başlamalıyız.

Düzelir mi?Yemin ediyorum, Bodrum’u,bir avrupa firmasına 10 seneliğine özelleştirsek düzelir ve bodrumun şimdiye kadar alamadığı turist sayısını katlarda geçer. Çok mu abes kaçtı.şimdide vatanseverliğimiz tuttu değil mi,Peki biraderlerim şimdiye kadar nerelerdeydiniz.

Bizler sistematik olarak Bodrumu ağır ağır yok etmekteyiz. maalesef bu bir gerçek. Yarısını bile saymadığım,
Bu gerçekler ışığında, gel sende bodrum belediye başkanı ol.sende bu kervana katılmış olursun.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Danışıklı Dövüş mü ?

  18 Ağustos 2019 Köşe Yazıları

  Bilginin doğruluğuna emin olmadan, basında çıkan haberler üzerine yorum yapmak ne kadar doğrudur sizce. Haberin başlığına bakarak veya içeriğindeki açıklamaları doğru kabul ederek yapacağımız her yorum, bir başkasına haksızlık yapabileceğimiz kuşkusuyla yapılmalıdır. Dün yaygın ve yerel basında çıkan “Bodrum’da tartışılan proje için yargı devam dedi” başlıklı haber gerçeği yansıtmadığı gibi, değişik yorumlara neden olmaktadır. Çıkan haberin başlıktan sonraki özet kısmı şöyle ; “Yoğun yapılaşma nedeniyle kamuoyunda tartışılan Bodrum...
 • “MAZİYE BİR BAKIVER!!!”

  18 Ağustos 2019 Köşe Yazıları

  Almış eline mikrofonu güzel sanatçı, Bestesi Selahattin Altınbaş, Güftesi Orhan Arıtan Makamı hüzzam şarkıyı okuyor, Özgüven, Özen yerinde , ses güzel: “Ömrümüzün son demi, son baharıdır artık Maziye bir bakıver neler, neler bıraktık!” Evet, Mazi/geçmiş, insanların, halkları, kentlerin ortak alanı ortak paysıdır. Bu geçmişin kimisi karanlık, kimisi pırıl, pırıl, kimisi sıkıntı verici, kimisi utandırıcı, kimisi ayıplarla dolu kimsi onurlandırıcı. Kimsi statik kimisi başarı yükü. Ama hepsi de ayrı ,ayrı insanların geçmiş özel yapısı . Elbet...
 • İmar suçu varsa, suç ortağı da vardır…

  17 Ağustos 2019 Köşe Yazıları

  Ak Parti Genel Başkanı Sayın Erdoğan Kurban Bayramında Bodrum, Gündoğan Malhallesin'de halen yapımı devam etmekte olan, eski Ankara Ticaret Odası Başkanı Salih Bezci’ye ait Besa Grup'un THE BO VIERA otel projesine bir göz attı. Umarım, kendisine bağlı Çevre ve Şehircik Bakanlığının, İmar Planı değişikliğiyle yarattığı bu ucube proje, nasıl kurtulur düşüncesiyle gelmemiştir. Sayın, AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın ziyaretinin hemen ardından, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras , sosyal medyadan ; “Dağlarımızı, tepelerimizi, bitki örtümüz...
 • Neden bu hale geldik…

  08 Ağustos 2019 Köşe Yazıları

  Rahmi Turan tokmak ta sormuş. Neden bu hale geldik.Milliyetçi duygularımız neden kayboldu.Tokmak 2 de devam etmesini isterdim ama etmemiş. Dilimin döndüğü kadar ben anlatayım. Yıl 1938  10 kasım Atatürk artık yok.Başbakan İsmet İnönü.Türkiye nüfusu yaklaşık 17 milyon. Okuma yazma oranı % 10  yani memlekette okuma yazma bilen 2 milyon kişi. Yıl 2019  nüfus 80 milyon okuma yazma oranı % 98 yani  2,4 milyon okuma yazma bilmeyen.Buda zaten okul öncesi çocuklar.Nerede ise Türkiye'nin tam nüfusu okuma yazma biliyor. Şimdi ne oldu d...

gaziantep escort