logo

Anka Kuşu


Nasfet İristay
nasfet@bodrumhaber.com

Şimdi ne olacak? CHP li olmayacaktın. Beni bütün bodrum karşıladı dediğin zaman yazmıştım, öyle ise bağımsız aday ol diye. CHP bu, adamı öğütür. Amma iyi politikacı yapar.demokrasinin parti içi her yanını görürsün.

Şimdi senin yeniden doğman gerekmektedir.Nasılı yok, doğacak ve uçacaksın. Artık Bodrumla uğraşma. Sana engel koyanların, Bodruma hiç bir şey yapmadı diyenlerin, sana karşı kampanya yürütenlerin, elini ayağını tutanların karşısına çıkma zamanıdır. Yahu kim tuttu falan diyeceklerdir, ama iş öğle değil. Sen şimdi dizginleri ele almalısın. Mütevazi falan olma. Dökecek ne taşın varsa dök millette bilsin. Dürüstlük işin şiarıdır. Nereden olursa olsun, meydanlara döneceğini biliyorum. Bu senin yapın da var.Bu kuşu uçurmak için, çok sağlam adam gibi adamlara ihtiyacın var. Ekibini iyi seç.yolun açık olsun.

Yazılarına kıymet verdiğim bir arkadaşım işin özeti olan iki cümle soru işareti ile kurmuş .( gitti eteri, geldi beteri ) mi gibi. Anlaşılan o ki CHP kendi belediyeleri ve onun başkanları hakkında iyi bir istihbarata sahip değil. Zaten öyle olsa idi, bende şaşardım.

Yeni yöneticilere biraz bilgi olsun diye,bağlıyorum.

Bodrum zor bir kenttir. Eskiden buraya kişileri sürgüne gönderirlerdi. Şimdi ise bir şey değişmedi. Şimdi, kişiler kendilerini sürgüne gönderiyorlar.

Biliyor musunuz,

Hemde tatil kisvesi altında.yahu hani san trope, capri, falan olsa neyse. Suyun akmaz, boruların patlar, çöplerin yandı mı başına büyük bela olur. Hele hele yağmur yağdı mı arabaları denizden toplar,ne dükkan kalır ne ev. elektriğin muhakkak tam iş yapacakken kesilir, beton kamyonları, beton döke döke yolları betonlar, korse takmadan bodrum yollarında araba kullanmak zordur. Yazın 16 kilometre Turgutreis yolunu bir saatte alırsan iyidir. Yaya için kaldırım ararsan nafile, ne kadar kaçak yapının olduğunu bile bilemeyiz. İmar affı ile bakalım bizde kaç bina yıkılacak. Bodrum’daki marketler, her halde çok az ilçede vardır, saymakla bitmez.  Fahiş fiyatlardan bahsetmiyorum. Arıtma tesislerimiz yeterli değildir,  güzelim denize akıtılır. marinalardan bahsetmiyorum. ben bıktım.daha niceleri için artık yazmıyorum.

Demek ki Bodrum a bir belediye başkanı olmak öyle kolay bir şey değildir. Şayet eleştirmek istiyorsak, sürgün zamanlarından başlamalıyız.

Düzelir mi?Yemin ediyorum, Bodrum’u,bir avrupa firmasına 10 seneliğine özelleştirsek düzelir ve bodrumun şimdiye kadar alamadığı turist sayısını katlarda geçer. Çok mu abes kaçtı.şimdide vatanseverliğimiz tuttu değil mi,Peki biraderlerim şimdiye kadar nerelerdeydiniz.

Bizler sistematik olarak Bodrumu ağır ağır yok etmekteyiz. maalesef bu bir gerçek. Yarısını bile saymadığım,
Bu gerçekler ışığında, gel sende bodrum belediye başkanı ol.sende bu kervana katılmış olursun.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Kaptan

  14 Şubat 2019 Köşe Yazıları

  CHP  sadece bir parti değildir, Laik Türkiye Cumhuriyetinin,Askeri, Ordusu, Polisi,Cumhuru,Atatürk ilkelerinin koruyucusu, Türkiye'nin bağımsız yargısı ve Hürriyetidir. CHP' yi , CHP yapan milyonlarca Atatürk sevgilisinin, bitmez tükenmez Vatan kavgasının Dünya partisidir. Kaptan, sen bunların neresindesin. O olduğun yerde bulunmak, Yürek ister. Oturduğun koltuk,bu memleketi kurtaranların koltuğudur. Kendine sor o koltuğa layık mısın. CHP kurulduğundan bu yana ,hesapla bakalım, kaç parti geldi, kaç parti gitti. Yeni gelen...
 • Bodrum Kimi Seçmeli…

  12 Şubat 2019 Köşe Yazıları

  Birkaç gündür sosyal medyada, İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun’u destekleyenler tarafından paylaşılan bir afiş dolaşmakta. Okuyunca ilk anda evet doğru algısı yaratan bu paylaşımı, irdelemek istedim. Afişte Paylaşılan ; “Mehmet Tosun Harita Mühendisi, Mahalli İdareler ve Şehir Planlamacısı, Trafik Planlama Uzmanı, Bir Şehir, Bir Belediye Başkanı’ndan Daha Ne isteyebilir, Karar Senin Bodrum, Kaybedecek 5 Senemiz Daha Yok. Bodrum İçin Mehmet Tosun” Sayın Mehmet Tosun’un, mesleğine ne kadar önem verdiğini...
 • CHP Neden Zaman Kaybetti?

  10 Şubat 2019 Köşe Yazıları

  CHP de Bodrum Belediye Başkanı  adayını saptamak sanki Kocadon ile partinin genel merkezinin karıştırma öğretisinin staj alanı haline getirildi ve sonra da CHP ilçe örgütü dirayet ve aracılığı il ve halkla bütünleşerek   sona erdirildi. İlçe örgütü ile emeği geçenleri kutluyoruz.. kaos bitirildi. Karıştırmada emeği geçen Kocadon ve Genel Merkez de yaptıkları nedeniyle hesap alanında bloke edilmiş oldu. Biraz daha uzasa  ağa ile marabanın  yolculukta dönüşümlü olarak binit kullanmasına dönecekti bereket hikaye yarıda sonlandırıldı. Yine de d...
 • Cevap Verin.

  09 Şubat 2019 Köşe Yazıları

  Başkan mı,yoksa parti teşkilatımı bir partide önemlidir.her ikisi de diyebiliriz ama,Bazı partilerde bunu sormanın gereği yoktur.bellidir. Başkan.!,hatta o kadar ileri ki,şu lafı birilerinden duyabilirsiniz. Vatan hainlerinin yanında yer almaktansa, hırsız bizim hırsızımız, biz yanında yer alırız. O hırsız kimin parasını çalar. Onu da deyiver de bilelim. Burada kim vatan haini hırsız mı, yoksa halkın oyları ile meşru olarak seçilmiş partiler mi. Yukarıda Başkan derken neyi kastettiğimi size eski meşhur komutanlardan birinin sözünü ...