Bodrum Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bodrum 29°C
Gök Gürültülü

  Aras, Ne Demek İstedi? Gökmen, Nasıl Yanıt Verdi?

  Mustafa Gündoğ
  mustafa@bodrumhaber.com

  Belediye başkanları siyasi partileri ziyaret eder mi, diye sorsak yanlış olur, ziyaret etmelidir. Hayırlı olsun ziyaretleri, iade-i ziyaretler, güncel durumlara göre; geçmiş olsun, hayırlı olsun gibi ziyaretlerde bulunabilir.

  Belediye Başkanı Ahmet Aras, göreve geldiği günlerde ilk ziyaretini AK Parti İlçe Başkanlığı’na yapmıştı. Bir yazımda bu ziyareti eleştirmiştim.

  Eleştiri nedenim siyasi parti ziyaretleri, özel bir konu gündemi yoksa ayırımsız olarak yapılmalıdır. Geçtiğimiz günlere kadar, sadece Ak Partiyi ziyaret etmişti. Bu ziyaret tekrarlandı, yine ilk önce Ak Parti’yi ziyaret etti.

  Aynı günlerde Bodrum İYİ Parti İlçe Başkanlığı’nı da ziyaret ederek, yanlış anlaşılmalara neden olmasın diye düşündü sanırım. Nede olsa ittifak birliktelikleri var.

  Aras, iki parti haricindeki partileri neden ziyaret etmez?

  Özellikle yerel seçimi kazanmasında kendisine destek veren ÖDP şimdiki adıyla SOL Parti’yi ve en çok desteği aldığı iddia edilen HDP’yi neden ziyaret etmez? Diğer siyasi partileri de unutmamak lazım.

  AK Parti İlçe Başkanı Osman Gökmen göreve geldiği günden beri, Bodrum belediyesi uygulamalarına muhalefet etmekte ve içeriği önemli açıklamalarda bulunmaktadır. Aras’ın ziyaret nedeni bu olabilir.

  Ziyaretin içeriğinin benim için önemi yok.

  Bu tür ziyaretler nezaket kuralları içerisinde yapıldığı için, Bodrum sorunlarını çözücü bir dayanağı olması, olası dahi değildir.

  Dikkat çekici olan,

  Aras ziyaretinde, AK Parti İlçe Başkanı Osman Gökmen’e ATATÜRK Portresi hediye ediyor. Ne var bunda diyeceksiniz.  15 Temmuz’dan bir hafta önce yapılan ziyaret ve hediye edilen ATATÜRK Portresi’ nin bir anlamı var mı diye düşündüm.

  Bu hediye Ulusal bir bayramda verilmiş olsa anlamlıdır. Lakin durup dururken verilmesi manidar mıdır sizce?

  AK Parti İlçe Başkanı alır hediyeyi, belki de asmıştır makamına. Osman Gökmen, ziyaretin ardından iade-i ziyarette bulunur.

  Aras’ın ziyaretindeki hediyeye ne anlam verirseniz verin, lakin Osman Gökmen’in ziyaretindeki hediye ettiği tabloyu iyi değerlendirmek gerekiyor.

  Osman Gökmen Türkiye Haritası üzerinde, Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Devlet yazılı ve sol tarafta Atamızın olduğu, sağ tarafta ise AK Parti’li Cumhurbaşkanı’nın olduğu bir tablo hediye eder.

  AKP İlçe Başkanı Osman Gökmen, “Ben senin hediyeni makamıma astım, şimdi sende benim hediyemi makamına asta görelim Sayın Aras.” demiş midir, bence demiştir. Demese de bu hareket o anlama gelmektedir.

  Sayın Aras verilen hediyeyi ne yaptı acep?

  Lakin kendince AK Partiye yapmak istediği, CHP tabanına verdiği mesaja, Osman Gökmen’ nin hızla yanıt vermesi, fünyesi çekilmiş el bombasını vermek gibi bir etki yaratmıştır.

  Bu ziyaret Aras’ın medyasından servis dahi edilememiştir. Her an her şeyi haber yapanlar, bu ziyareti neden haber yapmadılar sizce?

  Herkes hayata kendi penceresinden bakar, lakin her görüntünün doğru olduğu söylenemez. Yapılan işlerin hele kamu adına bir şeyler yapıyorsanız, usulü olmalıdır.

  Aras, ne demek istedi? Gökmen, nasıl yanıt verdi?

  Vesselam…

  Bodrum Haber