logo

Bakan Ersoy TÜRSAB’a yüklendi

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği’nin düzenlediği yemekli toplantıya katılan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, hem Tanıtım Ajansı, hem de 1618 sayılı yasayla ilgili olarak TÜRSAB’a yüklendi.

TurizmGüncel

Antalya’da turizm sektörü ile bir araya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Tanıtım Ajansı yasasıyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Tanıtım ve pazarlama artık seyahat acentelerinin işi değil

Acentelerin yaptığı ‘’yasada turizmi pazarlayan acenteler yok’’ şeklindeki eleştiriye bir kere daha aynı yanıtı veren Mehmet Nuri Ersoy, şunları söyledi:

‘’Bundan 20 yıl öncesinin dünyasında yapıyorsak ben bu söyleneni kabul ediyorum. 2000’li yıllara kadar turizmde tanıtım ve pazarlama seyahat acentelerinin işi, ben bunu kabul ediyorum. Ama 2000’li yıllardan sonra tanıtım ve pazarlama seyahat acentelerinin işi değil. Tanıtım ve pazarlama, yeni iletişim metodlarına hakim olan, yeni teknolojileri çok iyi kullanabilen, dijital medyaya hakim profesyonellerin işi. Biz hala o kırılmasın, bu üzülmesin, onun sesi fazla çıkıyor, bunun sesi eksik çıkıyor mantığıyla dünyanın gerçekliklerine kulağımızı kapatırsak geldiğimiz ve geleceğimiz noktalar bunlar. Büyümek istiyoruz, ilerlemek istiyoruz, rakiplerimizden hak ettiğimiz yare gelmek istiyoruz. O zaman dert yanmaya ara vereceğiz, cesur olacağız, adım atacağız, hak ettiğimiz yere hep beraber geleceğiz.’’

‘’TÜRSAB’ın ‘herkese danışarak hazırladım’ dediği yasa…’’

Toplantıda Passo Tour’un sahibi Hamit Kuk, Bakan Ersoy’a iki soru yöneltti. Kuk, bakanlığın tanıtım bütçesinin Ajans bütçesine eklenip eklenmeyeceğini ve yasanın ne zaman çıkacağını sordu. Hamit Kuk, yasa çıkmadan Meclis’in tatile girdiğini de hatırlattı.

Bakanlığın tanıtım bütesinin de Ajans bütçesine ekleneceğini belirten Ersoy soruya şu yanıtı verdi:

‘’1618 sayılı ysa bizim istediğimiz gibi gelmedi. Yasada bazı sıkıntılar var. Kamuoyundan çok büyük tepkiler alacak düzeltilmesi gereken kısımlar var. Bunlarla ilgili diğer paydaşlarla görüşmeye devam ediyoruz. TÜRSAB’ın tek başına ‘herkese danışıp gönderdim’ dediği yasanın herkese danışılıp gönderilmediğini gördük. Onunla ilgili hazırlıklarımız davam ediyor ama bu yıl çıkacak.’’

-Ekim ayında çıkacak mı?

Bu yıl çıkacak…

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?

gaziantep escort