Bodrum Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bodrum 32°C
Mevzi Sağanak

  Bakırköy Adliyesi Boşanma Avukatları

  19.10.2019
  A+
  A-

  Boşanma davalarında bulunan bir avukat Türk Medeni Kanunu, Medeni Usul Kanunu, 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi Hakkında Kanun hakkında iyi bilgi sahibi olmalıdır. Boşanma, velayet, nafaka, neyin talep edilebileceği, neyin talep edilemeyeceği, neyin talep edilemeyeceği, hangi davalarda dava açma veya dava açma hakkı bulunmadığı gibi, zaman kaybına veya yasal kayıplara neden olabilir.

  Boşanma Davasında Avukatın Rolü

  Anlaşmalı boşanma çabuk ve kolay görünse de bazı prosedürleri vardır. Her şeyden önce, hangi çiftlerin yasal olarak boşanma anlaşması yapmadığını bilmeniz gerekir. Boşanma anlaşması almak isteyen çiftler tarafından hazırlanıp imzalanması gereken bir protokol de önemlidir ve gelecekte herhangi bir haklarını kaybetmemek için boşanma uzmanı tarafından danışılmalıdır. Kayıtta bulunması gereken yazı veya özel durum Bakırköy en iyi boşanma avukatı tarafından yazılmakta ve boşanmanın tüm sonuçları avukat tarafından detaylı olarak kaydedilmektedir.

  Avukatın çalışma başlamadan önce hazırladığı protokol taraflarca imzalanırken boşanma davası avukat tarafından imzalanır. Boşanma davasının sözleşmeye göre açılmasından sonra mahkeme duruşma gününü bir avukat aracılığıyla atayacaktır.

  Duruşma günü duruşma yapıldıktan sonra, taraflar hazır olmalı ve mahkeme avukatla duruşmaya girmeli ve hakim protokollerin gereğince tarafların boşanmasına karar vermiştir. Ancak, boşanma durumunda, yargıç boşanmaya karar verdiğinde işlemler tamamlanmayacaktır. Avukat, boşanma işlemlerine ilişkin gerekçeli bir karar hakkında mahkemenin yazılı kararını izleyecek ve kararın sonuçlandırılması için gerekli prosedürleri ele alacaktır. Tüm bu işlemler bir avukat yardımı ile daha hızlı tamamlanacak ve dava daha kısa sürede tamamlanacaktır.

  Boşanma Davası Açarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Her evlilik farklı olduğu gibi, her boşanma davası bir değildir. Bu nedenle, avukat tayininde boşanma konusunda uzmanlaşmış bir avukat tercih edilir. Özellikle, boşanmak isteyen bir tarafın, dava açarken neyin önemli olduğunu, hangi sorunların çözümlenmesi gerektiğini, iddialarını hangi kanıtlara dayandırmaları veya mütevelli atamak suretiyle hazırlanmaması gerektiğini göz önünde bulundurması gerekir. Avukat tutmazsanız, yanlış hamleden kaynaklanabilecek hak kaybını telafi etmek mümkün değildir.

  Bir boşanma avukatı, davanızın her aşamasına dikkat eder, emriyle ilgili belgelerin veya davanızın cevaplarının uygun olup olmadığını kontrol eder, duruşmalarınızı izler ve dava sırasında yeni bir durum veya olay adına nasıl dava açılacağına karar verir. Dava cevabı veya davanın cevabı sırasında mahkeme, ön karar uyarınca ifadelerin, kanıtların veya tanıkların bildirilmesi için belirli süreler sunar.

  Davayı Bakırköy adliyesi boşanma avukatları ile takip eden vatandaş, mahkemeye açıklama yapmaz, zaman kaybeder, delil sunmaz veya duruşmayı kaçırmazsa, yasal hak veya zaman kaybı olur. Gördüğünüz gibi, bir dilekçe davası açmak veya aleyhinize dava açmak yeterli değildir, duruşma sırasında ve sonrasında pek çok dava devam etmektedir. Böylece davanızı tüm bu adımları uygulayacak bir avukat aracılığıyla izleyebilir, davayı yakından izleyebilir ve sorumluluk alabilirsiniz.

  Bodrum Haber