logo

Bale Festivali Yine Dolu Dolu

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 17. Uluslararası Bodrum Bale Festivali için hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. 

Ülkemizin kültür sanat yaşantısında ayrıcalıklı bir noktada bulunan 17. Uluslararası Bodrum Bale Festivali, 3 Ağustos Cumartesi akşamı saat 21.30’da modern dans repertuarının beğenilen eserlerinden “Frida” ile açılıyor.

Bodrum Bale Festivali Sanat Yönetmeni Zeynep Sunal Öngün, festival ile ilgili Kent Haber’e yaptığı açıklamada şu bilgileri aktardı:

“17. Uluslararası Bodrum Bale Festivali, yine görkemiyle bir kez daha Bodrumlularla birlikte olacak. Bugüne kadar aldığımız yol da çok önemlidir. Bodrum sadece bir tatil beldesi değil. Sanatsal anlamda da bu kadar önemli bir bale festivaline de ev sahipliği yapması dolayısıyla  gerçekten çok önem teşkil etmektedir. Genel müdürümüz Dünyaca ünlü opera sanatçımız sayın Murat Karahan’ın da genel sanat yönetmenliğinde bu yıl da 17’ncisini gerçekleştiriyoruz. 3 Ağustos’ta Mersin Devlet Opera Balesi – Frida ile açılışı yapıyoruz. 6-7 Ağustos Gürcistan Sukhishvili Ulusal Bale Topluluğu var. 10 Ağustos’ta İzmir’in Romeo ve Juliet’i seyirciyle buluşacak. 14 Ağustos’ta Antalya Devlet Opera ve Balesi – Şehrazat’ı, 17 ve 18 Ağustos’ta da Aida Gomez İspanya Bale Topluluğu Carmen yapacaklar. 21 Ağustos’ta da İstanbul Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğünün Modern Dans Topluluğu Jizel gösterisi ile bizlerle birlikte olacaklar.”

Bodrum’da yaşayan ve tatil yapan sanatseverleri, birbirinden değerli eserleri izlemeye davet eden Öngün, konuşmasına şöyle devam etti;

“Gerçekten bütün Dünyada bu sanatsal faaliyetleri izleyen insanlar da bilirler ki, o şehre gidersiniz, o şehirdeki festivali takip etmek için bir yıl öncesinden biletleri alırsınız. Yerler ayarlarsınız. Konserleri, temsilleri izlemek için çok yüksek meblalar ödersiniz. Biz burada hem tatil yaparken bu muhteşem sanat olaylarını birbiri ardına Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü olarak ayaklarına getiriyoruz. Aslında her yerde bulunamayacak değerde yüksek bir sanatsal şölen sunuyoruz. Ben Bodrum’daki sanatseverlere hem tatil yapıp hem de bunu izlemelerini ben öneriyorum. Sağ olsunlar uzun yıllardan beri bizleri hiç yalnız bırakmıyorlar. Temsillerimize ilgi alaka çok yoğun oluyor. Bu yıl da kendilerini festivalimizin birbirinden değerli eserlerine bekliyoruz.”

Bilet satışlarındaki indirimlerden de bahseden Bodrum Bale Festivali Sanat Yönetmeni Zeynep Sunal Öngün, konuşmasını şu sözlerle noktaladı:

“Toplu bilet satışlarında indirim yapmaktayız. Öğrencilerimize indirimli. 65 yaş üstüne indirimli. Biletlerimize Biletiva’dan ulaşabilirler. Bodrum’un çeşitli yerlerinde gişelerimiz var. Onların da iletişim bilgilerini internetten öğrenebilirler. Ciddi anlamda yoğun bir ilgi bekliyoruz. Sanatseverler aynı gün temsil başlamadan girişteki gişelerden de bilet alabilirler. Ama tabi yoğunluğa göre. Bazı temsillerde ilgi çok yoğun oluyor. Zaten internetten baktıklarında bütün programı baştan aşağı görebilirler. Hangilerini almak istiyorlarsa içinden seçebilirler.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?

gaziantep escort