DOLAR
27,1418
EURO
28,9323
ALTIN
1.681,16
BIST
8.039,18
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Muğla
Açık
34°C
Muğla
34°C
Açık
Pazar Açık
33°C
Pazartesi Az Bulutlu
30°C
Salı Az Bulutlu
26°C
Çarşamba Az Bulutlu
24°C

Mustafa Gündoğ

Doğum yeri Kayseri / Pınarbaşı olan Gündoğ, İlk -Orta ve Lise Eğitimini Ankara'da tamamladı. Ankara Yapı Meslek Lisesi'nin ardından, Anadolu Üniversitesi Ön Lisans İşletme ve sonrasında Yerel Yönetimler Bölümü'nü bitirmiştir. 1987 Yılından beri Bodrum'da yaşamını sürdüren Gündoğ, 1996 Yılında Özgürlük ve Dayanışma Partisi Genel Merkez Kurucuları arasında yer almış, 1994 Yılında ticaret yaşamına başlamış ve 1996 Yılında üretim sektörüne geçiş yaparak, Bodrum'da Marka Tescili, Sanayi Sicil Belgesi, TSE Belgesi, Garanti Belgesi, Kapasite Raporları çalışmaları yaparak sektöründe firmasını lider pozisyona taşımıştır. Bodrum Esnaf, Sanatkar ve Sanayiciler Derneği (BESİAD) kurucuları arasında yer alan Gündoğ Bodrum'un ilk, Türkiye'nin ise ilklerinden olan Bodrumhaber.com adlı haber sitesini 2001 yılında kurmuştur. Radyo Gündoğ ve Bodrum Haber Gazetesi'ni kurarak yayıncılık, yayımcılık ve basın sektöründe faaliyetlerde bulunmuştur. Gündoğ, halen Medya İletişim okumakta, yatırım danışmalığının yanı sıra Bodrumhaber.com haber sitesinde yerel yönetim yazıları yazmaktadır. mustafa@bodrumhaber.com

Başkan Aras, Feryat Figan…

Bahçeşehir Koleji

Başkan Aras, Feryat Figan...

Bodrumkadraj.com bir gazetecilik örneği sergileyerek, Bodrum’da olup bitene kafasını çevirmeden gözlerini dikerek “Kral Çıplak” dedikçe; “ben çıplak değilim” diye feryat figan eden biri var.

Bodrumkadraj.com ‘da çıkan yazının linki…  Müfettiş, Bilirkişi raporları ve Soruşturma izinleri Basına Sızdı !!!

Bu yazıyı tamamlarken, Bodrumkadraj.com dan bir yazı daha Bodrum gündemine düştü… ‘’Görevi Kötüye Kullanma Soruşturmalarında ’’ VARAN 2

Haberin içeriğine bakarsanız; önceki dönem ve bu dönem Bodrum Belediyesi’nde yaşanan bir çok olayın, zaman geçse de unutulmadığı ve unutulmaması gerektiğinin altı çizilmiş.

Vay efendim bunu yapan sen misin…

Alışmışlar insanları ürkütmeye, korkutmaya, sindirmeye, ötekileştirmeye, bak beni eleştirirsen canını yakarım, avukatlarım var saymakla bitmez, arkamda devletin gücü var, tanıdık, hakim var, savcı var yada onları tanıyan avukatlar var algısı yaratarak, sessizleştirilen

Yada

Fındık, fıstıkla besledikleri haber ajansları, TV kanalları, gazeteler, gazeteciler tarafından yaptıkları her halt görmezden gelinip, Bodrum güllük gülistanlıkmış gibi bir algı yaratılarak aleyhte olan, gerçek  haberleri bertaraf etmeye çalışmaktalar.

Bakın nasıl kin ve nefret kusuyor Aras …

(Ahmet Aras’ın belki içinde vardı dışına vuramıyordu bilemiyorum. Bu ve benzeri paylaşımların kendisinin davranış biçimi olmadığına eminim)

Bildiğim bir tek şey var; Aziz Nesin’in hikayesinde geçen modern dalkavuk danışmanı, kendi yapamadığını sahne arkasından Aras’a yaptırmaya çalışmakta.

Bakalım gerçekleri ortaya koyan Bodrumkadraj.com’u nasıl linç etmeye çalışmışlar. Evet çalışmışlar, ekip işi bunlar.

Değerli Bodrumlular, iyi akşamlar..

“AKP Bodrum İlçe Başkanlığı’nın geçmiş dönem Yönetiminde Yedek Üye olarak yer alan ve ortağı olduğu BHK Gayrimenkul Rek. İnş. Tur. İth. Tic. Ltd Şirketi’ne ait olan ticari yapının kaçak bölümleri Belediyemiz tarafından yıkılan Hasan Dirin adlı şahıs, 2011 yılında yine aynı şirketle girdiği ATM ihalelerini kazanmasına rağmen Belediyemizle SÖZLEŞME İMZALAMADAN kiralama yapması nedeniyle açtığımız haklı tahliye davasının ardından gazeteci kimliğine büründü ve yayına aldığı sözde haber sitesi aracılığı ile yürüttüğü karalama çalışmalarına, bugün bir yenisini daha ekledi. “

Bununla ilgili bildiklerimi kısaca sizlerle paylaşayım…

Hasan Dirin AKP’li ise, danışmanınıza sordunuz mu hangi partiden? Şu an CHP liyim diye dolaşan, geçmişte hangi partiliyim diye dolaşıyormuş Bodrum sokaklarında. Ya siz başkan geçmiş dönem hangi partiyi tutuyordunuz? Madem CHP li idiniz emekli olur olmaz neden üye olmadınız da adaylık sürecinde üye oldunuz?

Bu olay bu kadar basite indirgenemez. Firma yetkili Hasan Dirin’i, belediyeye davet edip ATM’ler için ne talep ettiniz?

ATM’ler için hazırlanan ecrimisil dosyanız yasa ve yönetmeliklere aykırıyken, gerçek değerinin kaç katı ödeme talebinde bulundunuz?

Her şey tamam da, Hasan Dirin’in belediye yetkililerini şikayet etmesi  üzerine soruşturmada görevlendirilen kişinin kızını, soruşturma başladıktan kaç gün sonra belediyede  işe aldınız? İşe alınırken kimler aracı oldu?

Buna da tamam, ihaleyi alan firmayla belediye neden sözleşme imzalamaktan imtina etti?

Sıra ikinci paragrafta

“Bu kişi tarafından yazılarak, “Müfettiş bilirkişi raporları ve soruşturma izinleri basına sızdı” başlığı ile yayınlanan köşe yazısında; CHP’li Belediyelerde hayatın doğal rutini haline gelen soruşturmaların ve soruşturma izinlerinin Bodrum Belediyesi’nde olması, büyük bir yolsuzluğun keşfi olarak gösterilmekte ve ortada herhangi bir yargı kararı olmamasına rağmen şahsım, Belediyemiz ve çalışanları, açıkça itham edilmektedir. “

İtham eden Bodrumkadraj.com mu İçişleri Bakanlığı müfettişleri mi?

Size önerim Danıştay ’da bu işi nasıl çözerim diye koşturmak yerine itiraz etmeyin, bırakın yargı karar versin hakkınızda söylenen, belgelenen suçlamalar için.

Danıştay 1. Dairenin hakkınızda soruşturma açılması için vereceği kararı, şüphe içinde bırakacak fısıltılar gelmekte kulağımıza.

Eleştiriyorsunuz ya iktidarı, mahkeme soruşturma talebini reddederse “adil yargılama”, soruşturma izni verirse “CHP’li belediye olduğumuz için” mi diyeceksiniz?

Bakın Son paragraf içler acısı…

“Bizleri itham eden kişinin ortağı olduğu şirket tarafından 8 yıl boyunca işgal edilen ATM alanlarımızı geri almak için verdiğimiz zorlu hukuk mücadelesi ve bu mücadelenin Muğla 3. İdare Mahkemesi’nin kararı ile Belediyemiz lehine sonuçlanması, kamu haklarının korunması konusundaki kararlılığımızın çok sayıdaki örneğinden sadece bir tanesidir ve bu kararlılığımız, hiçbir kişi ve kurumun baskısı ile engellenemeyecektir.”

Sayın başkan bu kararlılığınızı her alanda göstermiş olsanız keşke…

Belediyeden hülle yoluyla kiraladığınız, belediye başkanı olunca ödemediğiniz kiraları yatırmak zorunda olduğunuz, kamusal alanda kaçak yapılaşma yaptığınız, başkan olduktan sonra bile belediye teslim etmediğiniz, yine adi ortaklıkla hülle yaparak ortağa devrettiğiniz “İmar Barışın” dan yararlanarak, kendinize ait olmayan yere yapı kayıt belgesini “ortağım almış” diyerek, yasal olmayan bu işleri meşrulaştırmaya çalıştığınız zaman,

Neden bu kadar hassas değildiniz?

Kaç kişiyi ekmeğinden ettiniz? “Belediyeye ait iş yerlerine kirama için düzen getiriyoruz.” dediniz, halen bir şey yapmadınız. Çoğu kiracınıza işgalci muamelesi yapıyorsunuz, istediğiniz zaman kapı önüne koyabilmek için.

Kaç personelinize görevden el çektirildi? Soruşturma yapan müfettişin yetkisi dışında ki olaylarda bile, çalışanlarınıza sahip çıkamadınız.

Bodrum’a “sanat elçisi” yaptığınız Ajda Pekkan dahi Hayvan barınağı, gündüz bakım evi ve kütüphane sözü verdi yapmadı. Çıkmış “yapacağız” diyorsunuz. Şurada kalmış 6 ay halen yapacağız, edeceğiz peşindesiniz.

Seçimleri garanti görüyorsunuz sanırım…

“Halk meclisi yaptım, salon 750 kişilik, 400 kişi geldi.” diyorsunuz . Doğrusu salon 430 kişilik, gelen sayısı personeliniz dahil, yüzü geçmez.

“Cemevi” dediniz tüm Alevilerin umudunu çaldınız, ortada bir şey yok. Onu yaptık, bunu yaptık dediklerinizden hangisini yaptınız?

Sordum önceki yazımda, tekrar soracağım ve siz yanıt verene kadar bu soruya devam edeceğim.

Yanınızda yörenizde Emniyeti Suistimal , Basit Tehdit, Ticaret Usullerine Aykırı Davranış, Dolandırıcılık ve Tehdit konularında her biri ayrı dava olmak üzere yargılanan yada bazılarından ceza alan kim var ?

Hesap şaşmasın 5 ayrı dava dosyası sonuçlanmış…

Vesselam…

polat-galle
Yazarın Diğer Yazıları