logo

Başkan Aras’a Sesleniyorum…


facebooktwitter
Mustafa Gündoğ
mustafa@bodrumhaber.com

Bodrum Belediye Meclisi’nin Eylül gündemi yoğun. Görüşülecek madde çok olunca, Belediyemizin ve Belediye Meclisimizin harıl harıl çalıştığı izlenimi vermekte. En çok dikkatimi çeken ise, mülk satışlarının tekrar gündeme gelmesi.

Gündemin 6. maddesi ;

Mülkiyeti Belediyemize ait, İlçemiz Göl Mahallesi, tapunun N18-C-14-A-3-D pafta, 104 ada, 6 parsel numarasında kayıtlı 1150,18 m² yüzölçümlü arsa niteliğindeki taşınmazın, 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun ilgili maddelerine göre satışının yapılması konusunun görüşülmesi.

(Emlak ve İstimlak Müdürlüğü)

Buradan Başkan Aras’a sesleniyorum;

Sen ki, Kızılhisarlı Mustafa Paşa’nın Torunu…

Sen ki, Cafer Paşa’nın Torunu…

Sen ki, Karaovada Bekir Ağa’nın torunu, Ahmet Aras’sın

Devletin, halkın, Belediyenin mülkünü satmakta ne ola. Ağalar, paşalar, ne zamandan beri mülk satar oldu.

Cennet Koyda bulunan belediye arsasını, satmak için belediye meclisinden yetki istemektesin, gidip gördün mü satmak istediğin yeri.

Gidip görmeye ne gerek var mı dersin yoksa… Yetki bende, ister alır, ister satarım diye mi düşünürsün.

Vazgeçin bu sevdadan…

Bodrum’da Belediye Başkanı olanlara bir haller oluyor. İki sermaye darla oturup kalktıklarında sınıf atladıklarını sanarak, kerameti kendilerinde görmekteler.

“Belediye’nin borcu var, ne yapsın satsın, borç kapatsın yoksa iflas ediyoruz.” diyenler çıkacaktır elbet. Ancak karar vermeden ne, ne için satılıyor, bilmek lazımdır. Nasıl olsa ihaleye çıkacak, ne gibi bir sakınca var demeyin sakın.

Satmak istenilen yer, Cennet Koy’da denize sıfır bir arsadır. Bitişik parsel Cennet Koyu Turizm İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş ye aittir. Bu firmanın sahibi ise Eczacıbaşı dır. Kısaca müşteri hazırdır.

Eczacıbaşı burayı almak ister , malikanesinin sağında solunda, yarın kimin ne yapacağı belli olmayan, yerler istemez. Maazallah keyifleri bozulur. Yoksa bu arsayı satışa çıkarmak kimin aklına gelir ki.

Belediye borç ödemek istiyorsa Bin 500 gayrimenkul’u bulunuyor, satacak başka yer bulamamış da, nokta atışımı yapmaktadır. Satın alma talebi gelince, sermayeyi üzmek olmaz, Eczacıbaşı’nı üzmemek gerekir.

Kim, hangi iş takipçisi aklınıza soktu bilmem. Son zamanlarda yediğiniz içtiğiniz ayrı gitmeyen ve Cennet Koy’da bazı firmaların danışmanlığını yapan zat mı etkili oldu bu işte bilemem ama , Belediye ana hizmet binasında engelli asansörünün parasını, durup dururken ödememişlerdir diye düşünüyorum.

Bodrum Belediye Meclisi’nin tüm üyelerine sesleniyorum.

Bu arsanın satışına engel olunuz, yetki vermeyiniz ki, sizlerde bu suça ortak olmayınız. Bir yandan Özelleştirme İdaresi, diğer yandan Milli Emlak, Bodrum’da bulunan taşınmazları parsel parsel satarken eleştireceksiniz. Ancak; görev yaptığınız alanda sizde halka ait olan malları satmış olacak ve eleştirdiklerinizden bir farkınız kalmayacak.

Sayın Başkan Aras, bu mülk satışı mecliste görüşülmeden, derhal gündemden kaldırınız. Paşa torunluğu, ağa torunluğu lafla olmaz.

Dedim ya; siz ki “Bodrum’u ihya eden, Kızılcahisarlı Mustafa Paşa’nın torunu Ahmet Aras’ım.” diyorsunuz , dedeniz ihya etmişse Bodrum’u, siz ne yapmaya çalışıyorsunuz?

Kendinizi, Züğürt Ağa Konumuna düşürmeyin…

Bugün, yaşamınız boyunca oturup kalkamayacağınız sermaye gruplarıyla birlikte olabilirsiniz. Yarın Tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yerin, kürkçü dükkanı olacağını unutmayınız.

Bu benzeri durumları Bodrum yaşadı. Bir dönem önce, belediyeye para lazım, “yok o onun parsel artığıydı.” gibi saçma sapan gerekçelerle, toplamda hiçbir işe yaramayan paralara yer satıldı Gökçebel’de.

Siz mülklerden para kazanmak istiyorsanız, Goygoycu danışmanlar, müdürler, hasbelkader iş adamı olmuş bazı meclis üyeleri yerine, bu işlerden belediyeye satmadan, peşkeş çekmeden, çarçur etmeden,  para kazandıracak danışmanlık firmaları bulunuz.

Satmak istediğiniz yer için bir de önerim var, hani belediyeye yük olan yaşlılar, size göre “ayyaşlar” var ya, hani şu kirasını ödeyemediğiniz pansiyonda kalanlar, hatırladınız sanırım. Hani çok bilmiş meclis üyeleriniz var ya, komisyonda “oy birliğiyle” karar alarak çıksın dedikleri insanlar, işte onlar. Cennet Koy’da ki arsayı huzur evi yapın ihtiyaçlarını da Eczacıbaşı karşılasın, yaşlı insanlarımız ölmeden cenneti görsünler.

Önceden söylemiştim tekrar ediyorum…

Kendinizi, miras kalmış hayırsız evlat durumuna düşürmeyin.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Başkan Aras’tan, Bir Yenilik…

  15 Eylül 2019 Köşe Yazıları

  Toplum yararına yapılan bir işi, yaptıran veya yapan kim olursa olsun desteklemek gerekir. Bodrum Belediyesinin uygulamalarını her eleştirimde, bana göre karşılık verilmemesi gereken eleştirinin de ötesinde, ipe sapa gelmez söylemlere maruz kaldım. Şaşırdım mı, elbetteki HAYIR. Yerel iktidara duygusal, veya tamamen duygusal bağlarla bağlı olanların tepki göstermesini doğal olarak kabul ediyorum. Gereğinden fazla sevinç, üzüntü, kana fazla karışmış alkol etkisi yaratır, insanlar iradesi dışında hareket ederler. İnsanın kimyasında var o...
 • “Sevgi diline ihtiyaç var”

  14 Eylül 2019 Köşe Yazıları

  AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan,30 Büyükşehir Belediye Başkanı’nı Ankara’ya davet etti, haberi “kırık sandalye” olayıyla Ülke gündemimizde yer aldı. Toplantının içeriği ne olursa olsun, sandalyenin kırılmasıyla hep hatırlanacak. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’de davete katılanlar arasındaydı. Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda yapılan toplantıyı, mugla.bel.tr 'den yayınlattırdığı haber üzerinden yorumladı. Muğla Büyükşehir Belediyesi resmi web sitesinde yer alan açıklama; “Başkan Gürün; Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayy...
 • Sayın Aras, Şimdi Tam Zamanı

  12 Eylül 2019 Köşe Yazıları

  Bir önceki yazım uzun ve sıkıcı gelmiş olabilir, durumun irdelenmesi, sonuçları v.s derken ipin ucu kaçabiliyor. Konu önemliydi, bu yazımda onun devamı gibi lakin, lafı uzatmayacağım. Cennet Koy’da satışı gündeme gelen, Bodrum Belediyesine ait taşınmaz. Yasal bazı gerekçelere dayanarak, "imar planı değişikliğinden kaynaklı bir durum ve önceki sahibine aslen bedelsiz dönmelidir." denilmişti, bende alınan bu karar kaosa yol açar demiştim. Mahkemelerin verdiği hükümler, her zaman adaleti sağlamaz, adalet kamu vicdanıdır. Eğer vicdanımız ...
 • LEZGİNKA

  11 Eylül 2019 Köşe Yazıları

  Gurbette yorgun düştüm be ceylan, Hasret tüketti bittim be ceylan. Ayna Grubu Rock stilinde aplike etmiş bu ve benzer sözleri özgün adı Lezginka olan Şeyh Şamil dedikleri ritme. Peki, o melodi nasıl oluşmuş? Serüvenini okuyalım beraber. Düzce K.K.K. Derneği Tızeğus’undan. Kuzey Kafkasya’nın dağlık bölgelerinden birinde kahraman bir delikanlı vardı, kabile reislerinden birinin kızını gördü. Beğendi, sevdi, evlenme teklifinde bulundu. Genç kız; Seni denemeliyim; bazı arzularım var, onları yaparsan razı olurum. Dedi. Delikanlı...

gaziantep escort