logo

Başkan, O kadro Yanlış


facebooktwitter
Mustafa Gündoğ
mustafa@bodrumhaber.com

Başkan Kocadon toplayı vermiş…

Bodrum, Ticaret – Esnaf – Şoförler – Denizciler  Odalarını, yanına da Besiad, Tursab, Boder gibi dernekleri alarak , tutmuş Ankara yollarını.

Nede güzel bir araya gelmişler…

Birlik, beraberlik, dayanışma örneği sergilemişler, insan gurur duyuyor, kent adına söz sahibi olanların bir araya gelmesinden.

Ne mi yapmışlar?

Ankara’da, CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ederek, Bodrum’da neden çalışmadığını, Büyükşehir yasasının şevkini nasıl kırdığını anlatıp, Kılıçdaroğlu’nu Bodrum’a davet etmiş.

Başkan Kocadon unuttu sanırım, Kılıçdaroğlu’nun Bodrum’a son gelişinde neler yaşandığını ki, olayın failini de yanında götürmüş.

Daha dün,” Belediye, Toplu Taşıma araçları seferden kaldırılsın.” Son seçimlerde ise; AKP’li Milletvekili Adaylarının ziyaretinde, “CHP’li Milletvekili Adayları, Oda nın kapısından içeri giremez.” diyen Şoförler Odası Başkanı,da CHP Genel Merkezine gitmekte hiçbir sakınca görmemiş.

Neler anlatmış olabilir sizce…

Başkanlık sistemini onayladığını,

İktidarın, yerel yönetim çalışmalarından mutlu olduğunu,

CHP’lilerin, hırslarına yenik düştüğünü,

Tüm bunları, havuz medyasına anlattığını,

Son seçimlerde, CHP için çalışmadığını,

Baskın Kurultay talebinde Muharrem İnce’yi destekleyip, arada kurultaya gerek yok diyerek, genel merkeze şirin görünmeye çalıştığını,

Medya tetikçileri aracılığıyla kurultay yapılmalı, değişim şart söylemleri yaptırdığını,

Aslında Belediye başkanlığını kendisinin kazandığını, CHP’nin bir katkısı olmadığını,

Aristokrat adaylar arasında, ön seçim istediğini,

AKP Genel Başkanını, Bodrum’a davet ettiğini,

Hakkında disiplin süreci başlatmak için dosya hazırlandığını, aslında onu yanlış anladıklarını,

Hatta ve hatta…

Söylemediklerimi anlamadıysan bir daha anlatayım mı, Sayın Genel Başkanım, demiş olabilir mi?

Sizde inanmadınız sanırım bunları söylemiş olabileceğine.

Bence dedikleri belli;

Halk beni Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görmek istiyor,

Bodrum yönetilmez, yönetir.

Aklını başına al, beni isteyen çok,

Dernekler, odalar, barolar, muhtarlar, halk hatta ve hatta doğmamış çocuklar bile beni istiyor demiştir.

Giden heyet karma siyasi oluşum AKP,CHP, Liberal karışımlı araya oportünistler serpiştirilmiş. Ne adına gittikleri meçhul, temsil ettikleri kurumlar adına gittiler ise yazık, bu meslek odaları ve dernekler artık siyasallaşmıştır. Tüm siyasi parti genel başkanlarını ziyaret etselerdi, gideri vardı.

Hep beraber, hep birlikte, CHP Genel Merkezi önünde boydan görüntü vererek mutlu anı fotoğraflayıp “Hepimiz, birimiz için” görüntüsünü taçlandırmışlar. “Hepimiz birimiz için” diyorum çünkü, o kare sadece bir kişi için bir araya gelmiştir. O da malumunuz.

Bak Başkan, O kadro Yanlış

Heyette, 68 kuşağının önder kadrolarından Ertuğrul Özkök olmalıydı, Bodrum’da yatırım yapan BESA A.Ş, Mesut Toprak, Süleyman Demir, ANT İnşaat, AKSOY A.Ş, MESA daha bir çok firma temsilcileri, Baş danışmanın Özay Kartal, yolunuzu kaybetmeyesiniz diye haritacınız Burak Göğercin, Bodrum’u planlattığınız Semra Kutluay, Ankara’yı iyi bilen Müteahhidiniz Emin Palalı olmalıydı.

Acelesi yok, yaz bitsin onu da yaparsın, sana olan güvenimiz tam…

Ankara’ya gitmişken, Turizm ve Kültür Bakanı’na hayırlı olsun ziyareti yapmamak olmazdı. Bakan Mehmet Ersoy, turizm konusunda işinin ehli bir insan. Kocadon, “Ben Büyükşehir Belediye Başkanı olacağım, o zaman mermer ocaklarını turizme açacağım.” dedi mi merak ettim doğrusu.

Bugüne kadar, Bodrum’da taş ocaklarını turizme neden açmadın diye sormazlar mı adama. Ama sende haklısın Sayın Kocadon, Bodrum’u büyük bir taş ocağı haline getirdin, böylece mermer ocaklarını değil ama turizmi, taş ocağına açmış oldun, başarına diyecek yok.

CHP Genel Merkezine Gidenlerin Önüne Seçim Sadığı Koysanız,Sandıktan CHP Çıkmaz… ( Bir arkadaşımın uyarısın üzerine, yazımın sonuna bunu eklemeyi uygun buldum )

[smartslider3 slider=11]

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?
#

Başkan, O kadro Yanlış” için 2 Yorum

 1. fikret karataş : diyor ki:

  Sayın Kılıçdaroğlu’nu yuhalayanla yuhalatan el ele tutuşup biraz da takviye alarak gitmişler şefaat istemi için. Özür de dilemişler mi acaba? Yuhalayanı da yakından sunmuştur Başkan Kılıçdaroğlu’na. Bunlar hep alemi aptal kendilerini zeka küpü sanıyorlar herhalde. Yumuşak atın tekmesine talip olmuşlar ama, davranışlarından biz utanıp sıkıntı duyduk. yazıklar olsun!….

 2. Ümit Baltutan : diyor ki:

  Sayın Fikret Karakaş,yorumunuza cevabı 5 ay sonra yazıyorum,Çünkü sayın Kılıçdaroğlu ne yazık ki akli melekelerini yitirmiş veya ard niyetli.Baksanıza 5 ay sonra hâlâ Mehmet Kocadonu aday yapmakta ısrarlı ve sizin yazdıklarınızı hiç yaşamamış veya haberi yok gibi davranabiliyor!
  Neden bu Mehmet Kocadon sevdası!
  Açıklasa da bizde bilsek…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • O Zaman Başbakandı, Şimdi Cumhurbaşkanı…

  22 Ağustos 2019 Köşe Yazıları

  Gülmeli mi ? Ağlamalı mı? Bilemedim. Bodrum’da birkaç gündür süren ve gösteriye dönüşen imara aykırı yapılarla ilgili yapılan işlemler, pek inandırıcı gelmedi. Biz bu filimi daha önce görmüştük... Bir çoğumuz hatırlar, denizden, havadan Cennetkoy, Torba, Güvercinlik, 2013 yılında imara aykırı yapılaşma var diyerek, bugün olduğu gibi tespitler, mühürlemeler yapılmıştı. O zaman Başbakandı, şimdi Cumhurbaşkanı... 2013 yılında basında çıkan haber şöyle diyordu ; “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Ba...
 • Danışıklı Dövüş mü ?

  18 Ağustos 2019 Köşe Yazıları

  Bilginin doğruluğuna emin olmadan, basında çıkan haberler üzerine yorum yapmak ne kadar doğrudur sizce. Haberin başlığına bakarak veya içeriğindeki açıklamaları doğru kabul ederek yapacağımız her yorum, bir başkasına haksızlık yapabileceğimiz kuşkusuyla yapılmalıdır. Dün yaygın ve yerel basında çıkan “Bodrum’da tartışılan proje için yargı devam dedi” başlıklı haber gerçeği yansıtmadığı gibi, değişik yorumlara neden olmaktadır. Çıkan haberin başlıktan sonraki özet kısmı şöyle ; “Yoğun yapılaşma nedeniyle kamuoyunda tartışılan Bodrum...
 • “MAZİYE BİR BAKIVER!!!”

  18 Ağustos 2019 Köşe Yazıları

  Almış eline mikrofonu güzel sanatçı, Bestesi Selahattin Altınbaş, Güftesi Orhan Arıtan Makamı hüzzam şarkıyı okuyor, Özgüven, Özen yerinde , ses güzel: “Ömrümüzün son demi, son baharıdır artık Maziye bir bakıver neler, neler bıraktık!” Evet, Mazi/geçmiş, insanların, halkları, kentlerin ortak alanı ortak paysıdır. Bu geçmişin kimisi karanlık, kimisi pırıl, pırıl, kimisi sıkıntı verici, kimisi utandırıcı, kimisi ayıplarla dolu kimsi onurlandırıcı. Kimsi statik kimisi başarı yükü. Ama hepsi de ayrı ,ayrı insanların geçmiş özel yapısı . Elbet...
 • İmar suçu varsa, suç ortağı da vardır…

  17 Ağustos 2019 Köşe Yazıları

  Ak Parti Genel Başkanı Sayın Erdoğan Kurban Bayramında Bodrum, Gündoğan Malhallesin'de halen yapımı devam etmekte olan, eski Ankara Ticaret Odası Başkanı Salih Bezci’ye ait Besa Grup'un THE BO VIERA otel projesine bir göz attı. Umarım, kendisine bağlı Çevre ve Şehircik Bakanlığının, İmar Planı değişikliğiyle yarattığı bu ucube proje, nasıl kurtulur düşüncesiyle gelmemiştir. Sayın, AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın ziyaretinin hemen ardından, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras , sosyal medyadan ; “Dağlarımızı, tepelerimizi, bitki örtümüz...

gaziantep escort