logo

Ben Almada Kullanılan En Etkili Yöntem Nedir?

Ben, vücut üzerinde doğuştan veya sonradan meydana gelen bir deri dokusudur. Bu deri dokusu siyah veya kahverengi gibi çeşitli renklerde meydana gelebilmektedir. Benler yüz hattında, saç kısımlarında, kulak kısımlarında ve vücudun tüm diğer kısımlarında meydana gelebilmektedir. Bazı kişiler benden rahatsız olmasa da rahatsız edici yerde çıkan benlerden kurtulmak isteyen kişiler olmaktadır. Bu deri dokusundan kurtulmak için belli başlı ben tedavisi yöntemleri bulunur ve alternatifleri çok fazladır. Evinizde doğal yöntemler uygulayabileceğiniz gibi modern tıp ile çok kısa süreler içerisinde çözüm bulabilirsiniz. Üstelik düşük maliyet ile hayal ettiğiniz bensiz vücudunuza kavuşmak çok da uğraştırıcı değildir.

Benin Meydana Gelme Nedeni

Cildimiz üzerinde bulunan melanosit hücreleri pigment üretmektedir. Benler ise bu hücrelerin bir yerde pigment üretmesi ile meydana gelir ve ilgili alanda şişlik yaparak deri dokusu yaratır. Oluşan ben zaman içerisinde büyüyerek farklı şekillere girebilir. Genel olarak yuvarlak ve oval şekillerinde görülür. Fakat pigmentler eşit miktarda yayılmak yerine aynı yerde üretilmeye devam ederse benin şeklinde ve boyutunda ciddi değişiklikler olabilir. Ergenlik döneminde çıkan benler hormonlar nedeniyle çok daha büyük ve kıllı olabilmektedir. Rengi de siyah tonlarına çalan renkler olur. Düşük bir ihtimal dahilinde çıkmış olan benler kendiliğinden yok olabilir. Bunun yanı sıra hassas ve kaşıntı yaratan benler de meydana gelebilir. Ergenlik veya gençlik döneminde 1-2 ben çıkaran kişiler yaşlılık döneminde bu benlerin sayısını artmış bir şekilde görebilir.

Ben Aldırmak İçin Etkili Yöntemler

Vücudu üzerindeki benlerinden rahatsız olan kişiler ben aldırmak için en etkili yöntemleri arıyor olabilirler. Lazerle ben tedavisi en çok tercih edilen tedaviler arasında yer almaktadır. Bu tedavi sürecinde lazer teknoloji sayesinde hızlı bir şekilde benlerinizden kurtulabilir ve ben izini taşımayabilirsiniz. Aynı gün içerisinde de günlük işlerinizi halletmeye devam edebilirsiniz. Lazer ile ben tedavisi esnasında lokal anestezi uygulanıyor olup tedavi süresi kısa sürmektedir. Maliyeti de diğer tedavi yöntemlerine göre daha düşüktür. Yapılan tedavi sonrasında 1 hafta içerisinde ben yerine kızarıklık kalacaktır. Bu kızarıklık da vücut tipine ve direncine bağlı olarak 1 ile 6 ay arasında geçecektir. Bu süre içerisinde kızarık olan yer eski derinin rengini alacak ve tedavi bile olduğunuz belli olmayacaktır.

Radyo-Frekans ile Benlerinizi Aldırabilirsiniz

Lazer tedavi yöntemini istemeyen kişiler radyo-frekans ben tedavisi tercihinde bulunabilirler. Lazer tedavisinden farklı olarak burada tek seansta tüm işlemlerinizi bitirebilmektesiniz. Uygulanan radyo dalgaları vücudunuzda bulunan su molekülleri ile iyonları harekete geçirerek tedavi sürecini başlatır. Harekete geçen iyonlar ilgili bölgede ısıyı 41-43 dereceye kadar çıkarır fakat bu ısı vücuda kötü bir etkide bulunmaz. Uygulanan bölgede de güneşe karşı herhangi bir hassasiyet oluşmaz ve günlük hayatınıza yine olduğu gibi devam edebilirsiniz.

Randevu ve İletişim Numaraları

Tel: 0 (232) 504 00 00

Cep ve Whatsapp: 0 (533) 963 54 45

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?