logo

Bol bol zeytinyağı içme tavsiyesinde bulundu.

Zeytin ve zeytinyağına dair tanıtımların ve bilgilendirilmelerin yapıldığı şenliğe katılan Prof. Dr. Canan Karatay, herkesin ilgi odağı haline geldi. Doğal, soğuk sıkım sızma zeytinyağının faydalarını konu alan bir konferans veren Prof. Dr. Karatay, sağlıklı yaşam için her yaştan insanın bol bol zeytinyağı içme tavsiyesinde bulundu.

“Zeytinyağlı yiyemem aman basma da fistan giyemem aman…” sözlerinin yer aldığı şarkının orijinalinin Rum türküsü olduğunu söyleyen Karatay, türkünün aslında bir aşk hikayesi konu aldığını belirterek, “Zeytinyağı yerim de aman basma da fistan giyerim ama çocuğuma şeker verene ben akıllı diyemem aman…” dedi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Meslek Yüksekokulu akademisyenleri ve öğrencilerinin hazırladığı zeytin temalı sanatsal eserler, Milas Halk Eğitimi Merkezinde üretilen ürünlerin sergilendiği stantlar ve stant açan zeytin ve zeytinyağı firmaları ilgi vatandaşlardan ilgi gördü. Çok sayıda vatandaş, stantlarda satışa sunulan Milas’a has coğrafi işaretli zeytinyağı ürünlerinden alışveriş yaptı. Zeytindostu Derneği’nin tadım eğitimi de renkli görüntülere sahne oldu. Zeytindostu Derneği Başkanı Atilla Totoş’un sunumuyla tadım eğitimi alan katılımcılar, daha sonra tadım yaptılar.

Şenlik daha sonra Menteş Mahallesi’ndeki bir zeytin bahçesinde gerçekleştirilen temsili hasat ile devam etti. Zeytin silkme makinesiyle modern yöntemler kullanılarak hasat yapılan zeytinler, plastik kasalarla fabrikaya götürüldü ve soğuk sıkım yapılarak taze zeytinyağının tadına bakıldı.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?

gaziantep escort