logo

Bitez Mahallesi’nde çevre kirliliği vatandaşların tepkisini çekiyor.

Bodrum’un Bitez Mahallesi’nde yaşanan çevre kirliliği vatandaşların tepkisini çekiyor. Yaklaşan yağmur mevsimi öncesi Yarımadanın her mahallesi için su baskını tehlikesine neden olan dere yataklarındaki kirlilik de bir an önce ortadan kaldırılmayı bekliyor.

Bitez Mahallesi’nin farklı noktalarında bilinçsiz vatandaşlarca yol kenarına, derelere, meralara atılan çöpler, çevre kirliliğine neden oluyor. Yataktan şişeye, çuvaldan araç lastiğine kadar pek çok türde atığın gelişigüzel dere içlerine, yol kenarlarına atılması Bitezlinin tepkisini çekiyor. Bölgedeki meralar ve arsalara dökülen molozlar da istenmeyen kötü görüntülere neden oluyor.

Bitez Mahallesi’ni gezerek yaşanan çevre kirliliğini fotoğraflayan Yılmaz Kıvılcım adlı vatandaş, “Adliyenin altından itibaren her yerde pislik var. Yol kenarları, derelerin içi, arsalar. Bodrum Belediyesi ekipleri gelip yol kenarlarını temizliyor, arkasından hemen yine çöp atılıyor. Buralara kamera konulup çöp atanlara en ağır cezalar verilmesi gerekir. Dere içleri Muğla Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda olduğu için Bodrum Belediyesi ekibi orasını temizlemiyor. Bu dereye atılan çöpler, yağmurlar yağdığında selle birlikte Bodrum’un ilk mavi bayraklı plajlarından olan Bitez sahiline gidecek. Ya da dere tıkanıp taşacak, ortalığı sel basacak. Bu fotoğrafları büyükşehirin derelerden sorumlu kişisine yolladım. Bana teşekkür edeceği yerde ‘Bana bir daha fotoğraf atma’ diyor. Bana teşekkür edeceği yerde bunu söylüyor” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?

gaziantep escort