Mustafa Gündoğ

Bodrum Siyaset Arenası

 

Bodrum’un siyasi aktörleri çeyrek asırdan fazladır hep aynı, ufak tefek araya girenler olsa dahi ana omurga değişmez. Partileri değişmiştir, kapanmıştır, yerlerine yenileri kurulmuştur ,lakin aktörler hep aynı kalmıştır.

 

Dün birlikte siyaset yapanlar, bugün karşı karşıya gelmiş gibi görünse dahi, yarın bir araya gelmeyecekleri anlamına gelmemektedir. Bu gün birlikte olanların, yarın karşı karşıya gelmeyeceklerinin garantisi olmadığı gibi.

Bodrum’un sorunlarını alt alta yazın, dün neyse bugünde aynı konular sıralanacaktır. ”Sorun sorunda mı , sorun sorunu çözmeyen de mi” Sorun zaten sorun olarak görevini başarıyla yaptığına  göre, sorun sorunu çözmeyen de dir.

Aslında kimsenin derdi Bodrum değil, Bodrum’da iktidar olma hevesidir. Tersi olsaydı sorunlar farklı şekilde devam edebilirdi fakat, aynı olarak devam etmezdi.

Bir ağabeyimizin Kent  TV de açık oturumda ifade ettiği gibi Bodrum ve Muğla’da hiçbir partinin yönetim kadroları “LİYAKAT “üzerine kurulu değildir. Başka yerde öyle midir bilemem , zaten beni de şimdilik başka yerler ilgilendirmiyor.

Kasaba siyasetinin bütün unsurlarının uygulandığı yarımadamızda ,siyaset asla ve asla ideoloji üzerine kurulu değildir. İktidar olmak için veya iktidarın nimetlerinden yararlanmak için, her yol mubahtır . Siyaset; ilkesizlik ilkesi üzerinde yol almaktadır.

Özay Kartal’ın dünkü yazısında ki gibi” üye olunan bir parti mi ? Yoksa üye kaydedilen bir parti mi ?” diye olaya baktığımızda gelinen noktanın ne kadar vahim olduğu gün gibi ortada.

Bodrum’da ; iktidar ayrı telden, muhalefet ayrı telden çalarken, melodi aynı. Sazı çalarken dikkat edin, mızrap elinizde mi diye, yoksa sapı elinizde kalır.

Bodrum Siyaset Arenasına Tavsiyem ;

Başkalarını hedef göstererek, kendi alanınızı genişletmeye kalkmayın.

Siyaseti erk olarak görmeyin.

Geldiğiniz noktada başkalarının memuru olmayın. Başkalarının ayakçılığını yapmayın.

Esnafı, Halkı ezmeyin, Halk sizin marabanız değildir.

Vicdan ve adalet sahibi olun.

Bilmediğiniz konularda ahkam kesmeyin.

Geldiğiniz noktayı önemli görmeyin, liyakat sahibi değilseniz oraları işgal etmeyin.

Kime yazdın diye merak eden olursa ben ortaya yazdım isteyen üstüne alır, üstüne almayan ayazda kalır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Güneşli Günlerde…

Her şey Güneşli güzel günlerde oldu Güneşli güzel günlerde Çok şey oldu Güneşli güzel günlerde Asıldık Mayıstı   Hazirandı İtildik...

Kapat