Mustafa Gündoğ Yazarlar

“Kulak Asma”

 

Anadolu’da bir laf vardır “kulak asma” rahmetli dedemden duymuştum ilk olarak, küçük yaşlarda dedemin söylediği deyim nedense hep aklımda kalmıştır. Kulak asmak mı doğru, asmamak mı? Kişi olaylara karşı değerlendirmeyi kendisi yapmak durumunda.

 

“Kim milyoner olmak ister” yarışma programını çoğumuz izlemiştir. Yarışmacılara verilen joker haklarında seyirciye sormak hakkı da bulunmakta. Yarışmacı ,seyircilerin doğru şık için kullandığı oylara bakarak doğruyu bulmaya çalışır.

Kulak asar veya asmaz.

Dün Belediye meclisi toplandı Başkan Kocadon gündem de olan ve gündem de olmayan konuları dinledi.

MHP’ li Meclis üyesi Şakir Açıkgöz söz aldığında; özellikle bodrum belediyesi imar servisindeki aksaklıkları dile getirerek, Başkan Kocadon’a “Biz sizin ceza almanızı istemiyoruz başkalarının kabahatleri size neden ceza olarak yansısın, mahkemenin sizin hakkınızda verdiği karara üzüldük.” açıklamasında bulundu.

MHP li Meclis üyeleri ne kadar samimidir bu konuda bilinmez, ama özellikle Şakir Açıkgözün samimiyetine inanıyorum. Bir önceki meclis toplantısında ,faaliyet raporu görüşülürken tüm birim müdürlerine teşekkür ederek imar Müdür vekilini hariç tutup ,sitemini belirtmişti.

Kocadon ,seyirciye sorma hakkını kullanmalı. Sokaktaki seslere kulak vermeli, Şakir Açıkgöz sadece dillendirenlerden bir tanesi, sokakta binlercesini bulabilirsiniz. Kulak asılır ya da asılmaz, Kocadon’un tercihine kalmış.

Kocadon’a bir şey olması kimin işine gelir.

Görünen şu ki kimse Kocadon’un ceza almasını istemiyor, hele ki kraldan çok kralcılar , bir varsayama göre hiç istemiyor. Tutturmuşlar bir korumacılık söylemi, gırla gidiyor.

Peki kim istiyor milyoner olmak? Kenan Işık soruyor, “yavrusunu severken öldüren hayvan hangisi” diye.Milyoner olmak isteyen ne cevap verdi bilmiyorum. Bodrum ‘da yatırımcıyı inim inim inleten biliyordur herhalde.

Kim ister Kocadon’un ceza almasını ?

Bu aslında bu günkü konu değil uzun zamandır gündemde, Kocadon ceza aldı alacak diye bekleyenlerin hevesleri kursaklarında kaldı, Muğla Ağır Ceza Mahkemesindeki davadan berat kararı çıkınca. Derken yeni bir mahkeme kararıyla, karşı karşıya kalındı.

Düşmanı uzakta aramamak lazım…

Belleğiniz yerindeyse, geçmiş olayları irdelediğinizde sorunun yanıtı çok basit…

 

One Reply to ““Kulak Asma”

  1. Gündoğ kardeş, elbette kimse istemez Kocadon’un ceza almasını. Zaten matlup olan da halkın ceza vermesidir. Onun da yorumu olamaz. Ancak bir terslik var bu işte. Sanki Başkan kendi istekli gibi görünüyor ceza için. Çünkü Bodrum kaçak talanının alasını yaşıyor sesi sedası çıkmıyor kimsenin. Nedenini bilmiyoruz. Bilen söylesin lütfen. Talan edilen bir çok yer de belediyeye ait. Yani kamunun Ama kamunun yani halkın vekili olan Belediyelerin yedi ve zimmetinde kayıtlı varlıkların korunmasında çok duyarlı olması gerekir diyebiliriz. Çünkü yasalar da öyle söylüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Daha Nerenize Dokunsun Bu Yılan ”

  Hani Sana dokunmayan Yılan Vardı ya Çok yaşasındı Hani... O yılan Şimdi Laiklikte Ne ola ki Diyor... Daha Dokunmadı...

Kapat