Güncel Haber

Muğla Büyükşehir Belediyesince yıkım başlatıldı.

 

Bodrum’un Turgutreis Mahallesi’nde yıllarca hizmet veren belediye binasında Muğla Büyükşehir Belediyesince yıkım başlatıldı. Binanın yerine Turgutreis Yaşam Merkezi yapılacağı bildirildi.

Belde belediyelerinin kapanmasının ardından, MUSKİ ödeme noktası, Bodrum Belediyesi Park bahçe ve Fen işleri bölge sorumlulukları, mahalle muhtarlıkları gibi çeşitli kurumların kullandığı Turgutreis eski Belediye Binası’nın yıkımına birkaç gün önce başlandı. Yıkım çalışmalarının 10 gün içinde tamamlanması bekleniyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi sorumluluğundaki alanın alt kısmına kapalı otopark üstüne ise dükkanlar ve kafeteryaların da yer alacağı Turgutreis Yaşam Merkezi yapılacağı bildirildi.

Yıkılan binada hizmet veren Bodrum Belediyesinin Park bahçe ve Fen işleri bölge sorumlulukları, Emlak ve Tahakkuk Servisi, Turgutreis ve Bahçelievler Mahalle Muhtarlıkları Bodrum Belediyesi Turistik Çarşısı’na, MUSKİ ödeme noktası 4047 Sokak üzerine, Bodrum Belediyesi Zabıta çözüm masası da Turgutreis Jandarma’nın yanına taşındı.

Öte yandan kimi Turgutreisliler mahallenin belediye binasından daha acil problemlerinin olduğunu söyledi. Vatandaşlar “Daha Turgutreis’in arıtma problemini çözmemişken, altyapı problemlerimizi tam çözmemişken böyle bir işe girişmek öncelik değil. Arıtmamız yok, denizimize atıklarımızı bırakıyoruz. Turgutreis’in öncelikleri daha farklı” dedi.

Kaynak : Kent Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
“Şampiyonluk Hayalimiz değil, amacımızdır.”

Türkiye Hentbol Federasyonu Kadınlar 1. Liginde Bodrum'un başarılı temsilcisi Yalıkavakspor Hentbol Bayan Takım, ligin ikinci yarısına hızlı başladı. "Şampiyonluk Hayalimiz...

Kapat