Kültür&Sanat

İlçenin dokusuna hayran kaldılar…

 

Milas’ın tarihi ve kültürel alanlarını gezen Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bodrum Şubesi üyeleri, tarihte çok sayıda medeniyete beşiklik yapan ilçenin dokusuna hayran kaldılar…

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bodrum Şubesi üyeleri, Milas’ta kültürel bir gezi gerçekleştirerek ilçenin tarihi alanlarını gezdiler. Gazeteci Olcay Akdeniz ile birlikte Milas’ın kültürel ve tarihi alanlarını dolaşarak bilgi alan ÇYDD’nin 37 üyesinin ilk durağı Madam Murat’ın Evi olarak bilinen Murat Salih Menteşe Evi oldu.

Menteşe ailesi ve evin inşa hikayesini anlatan Gazeteci Akdeniz, ÇYDD Bodrum Şubesi üyelerini ayrıntılı bir şekilde bilgilendirdi. Kafile daha sonra Milas’ın cumbalarla süslü nostaljik sokaklarını gezdiler.

Kültür turizmi noktasında büyük bir potansiyele sahip olan Milas’ı özellikle tercih ettiklerini söyleyen kafile, “Milas’ın tarihi ve kültürel özellikleri çok geniş. Bu tarihin korunması ve yeni araştırmaların yapılması gerekiyor. Tarihi Milas evlerinin de en kısa sürede müze haline getirilmesi gerekmekte. 70 üyemizin bulunduğu Bodrum şubemizden 37 kişi ile Milas’a geldik. Burada olmaktan çok memnunuz. Bizleri Milas’ın zenginlikleri hakkında bilgilendiren gazeteci Olcay Akdeniz’e ve ilçe insanına misafirperverliği için çok teşekkür ederiz.” diye konuşarak memnuniyetlerini dile getirdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Karşı karşıya geldi…

Muğla Süper Amatör Ligi’nde yenilgisiz bir şekilde grup lideri olan Yeni Milasspor Kulübü, deplasmanda Gümüşlükspor ile karşı karşıya geldi... 1-0’lık...

Kapat