Kültür&Sanat

Yok olmaya yüz tutmuş Sandıma Köyü’nü gezdiler

 

Bodrum’da mimarlar tarih ve doğa yürüyüşünde bir araya geldi. Geçtiğimiz hafta sonu Yalıkavak Sandıma Köyü’ne düzenlenen doğa yürüyüşüne katılan mimarlar Yalıkavak beldesinin en eski yerleşim yeri olan ve şimdilerde yok olmaya yüz tutmuş Sandıma Köyü’nü gezdi.

Mimarlar Odası Bodrum Temsilciliği tarafından düzenlenen gezi öncesi Sandıma yolu üzerinde bulunan Asmalı Çardak Restoranda kahvaltı etkinliği düzenlendi. Mimarlar Odası Bodrum Şube Başkanı Gamze Türk ve yönetim kurulu üyeleri Yaşar Filiz, Gül Can, Gülten Nur Aslan’da kahvaltı ve doğa yürüyüşüne katıdı. Doğa yürüyüşünde Sandıma hakkında bilgiler toplandı.

Sandıma Köyü’nde büyümüş Yalıkavaklıların Hababam takımı diye adlandırdıkları köy büyükleri rehberliğinde Sandıma Köyü içerisinde tarih ve doğa yürüyüşü yapıldı. Rehberlik eden köy büyüklerinin yaşadıkları gördükleri eski hikayeler dinlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Suriyeli kaçaklar lastik bota binerken yakalandı

BODRUM'dan yasa dışı yollardan Yunanistan'ın İstanköy (Kos) Adası'na geçmek için bindikleri lastik botla denize açılmak üzere olan 16 Suriyeli, sahil...

Kapat