Güncel Haber

Bodrum yağışlı havaya teslim olacak.

 

Yapılan son değerlendirmelere göre; Bodrum ve Muğla’nın güney kıyıları da dahil olmak üzere yurdun büyük bir bölümü yağışlı havaya teslim olacak.  Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Ege ve Batı Akdeniz kıyı kesimlerinde yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde olmak üzere Muğla’nın Marmaris ve Datça ilçelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Bodrum, da önümüzdeki hafta sonu da dahil olmak üzere yağışlı havaya teslim. Hava sıcaklığı yarın 16 dereceye düşecek ancak Cuma ve cumartesi günü yeniden mevsim normallerinin üzernie çıkacak. Pazar günü ise hava yeniden soğuyacak. Bodrum’da en düşük sıcaklık pazar günü 10, pazatesi günü ise 8 derece civarında bekleniyor.

İşte yurt geneline dair yapılan son uyarılar;

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı, kuzeybatı kesimlerde mevsim normalleri civarında diğer yerlerde mevsim normallerin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney yönlerden, kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Marmaris ve Datça ilçelerinde yer yer kuvvetli sağanak şeklinde olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

DENİZLERDE HAVA

Batı Karadeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

EGE

Hava Durumu: Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgâr: Kuzey Ege’de doğu ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), Orta Ege’de güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), Güney Ege’de güney ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, Kuzey Ege’nin kuzeyinde 1,5 ila 2,5m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Sinemanın İcadı Film Müzikleri konserine büyük ilgi…

Muğla Büyükşehir Belediyesi Orkestrası tarafından Bodrum Belediyesi Herodot Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinlikte, şef Münif Akalın yönetimindeki topluluk, dünya çapında bilinen...

Kapat