Güncel Haber

Atık su aboneliği olmadığı için suları kesildi.

 

Bodrum’da belediyenin su isale hattı olmadığı için, yıllardan beri su ihtiyaçlarını kendi açtıkları kuyularından temin eden bazı sitelerdeki ikametlerin suyu, atık su aboneliği olmadığı gerekçesiyle kesildi. Sadece Cumhuriyet Mahallesi’nde 368 hanenin suyunun kesildiği öğrenilirken, vatandaşlar duruma tepki gösterdi.

2014 yılı öncesi atık su parasını Bodrum Belediyesi’ne ödeyen Cumhuriyet Mahallesi’ndeki bazı sitelerin sakinleri, 2014 yılından sonra büyükşehire geçilmesinin ardından atık su aboneliklerini yeniden yaptırmaları gerekliliği doğdu. Bazı vatandaşlar aboneliklerini yenilerken, bazı vatandaşlar ise aboneliklerini bu zamana kadar yaptırmadı. Geçtiğimiz hafta Muğla Büyükşehir Belediyesince aboneliğini yaptırmayan vatandaşların suları kesildi.

Aboneliklerin Bitez Kavşağı’ndaki MUSKİ birimine evin sahibi ise tapu, değilse kira sözleşmesi, DASK ve abonelik ücreti yatırılarak yapılabildiği, suyu kesilen bazı vatandaşların da aboneliklerini yaptırdığı bildirildi.

Kimi mahalle sakinleri ise uygulamaya tepki gösterdi. Vatandaşlar, “Zaten bizim sitemizin kuyusu var, kendi suyumuzu kullanıyoruz. Belediyenin biz de şebeke hattı yok, onlardan şebeke suyu hizmeti almıyoruz. Atık su için abonelik yaptırmamız isteniyor ama kanalizasyonlarımızda bir sorun olsa bu konuda da belediyeden herhangi bir hizmet alamıyoruz. Amaç sadece vatandaştan para tahsil edebilmek. Bir de gelip aniden suyumuzu kestiler” dediler.

Öte yandan uygulamanın sadece Cumhuriyet Mahallesi ile sınırlı olmadığı, Yarımada’nın diğer mahallelerinde de benzer durumların yaşandığı öğrenildi.

Kent Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Veli-Der Datça Şubesi açıldı

EĞİTİM sisteminde yaşanan sıkıntıların dile getirilmesi ve sorunlara çözüm önerilerinde bulunmak amacıyla öğrenci velilerince kurulan, merkezi İstanbul'da bulunan Öğrenci Velileri...

Kapat