Muğla Haber

Marmaris’te 5’inci tiyatro günleri başlıyor

 

MUĞLA’nın Marmaris Belediyesi’nce bu yıl 5’incisi düzenlenecek tiyatro günleri, Tuğrul Tülek tarafından kaleme alınan ‘Nereye gitti bütün çiçekler’ adlı oyunla başlıyor. 16-25 Mart arasında sürecek etkinlikte, 8 tiyatro oyunu sanatseverlerle buluşacak.

Marmaris Belediyesi ile Akademi Garaj işbirliğiyle ve “Tiyatro iyidir” sloganıyla düzenlenen ‘Tiyatro Günleri’, 15-26 Mart arasında yapılacak. 16 Mart cuma akşamı Tuğrul Tülek tarafından kaleme alınan Ece Yüksel ve Melisa Doğu gibi sanatçıların bulunduğu ‘Nereye gitti bütün çiçekler’ adlı oyun ile perdeler açılacak. Armutalan Kültür Merkezi Tarık Akan Sahnesi; Genco Erkal, Cihan Ünal, Can Gürzap, Selçuk Yöntem, Zuhal Olcay, Şenay Gürler, Burak Sergen, Derya Alabora, Deniz Çakır gibi sanatçıları ağırlayacak. ‘Nereye Gitti Bütün Çiçekler?’, ‘Seçilenler’, ‘Eski Dünya Çocukları’, ‘Aşk Halleri’, ‘Beyaz’, ‘Benim Adım Feuerbach’, ‘Bir Delini Hatıra Defteri’ ve ‘Sanat Art’ ise tiyatro severlerle 9 gün boyunca buluşacak. Ayrıca Akademik Garaj oyuncuları atölye çalışmalarını tanıtacak. Marmaris Belediyesi yetkilileri, “Bu yıl 5’incisini düzenlediğimiz tiyatro günleri, Akademik Garaj tarafından koordine edilmektedir. Ayrıca tiyatro öncesi sanatçılar halka açık söyleşiler yapacaktır” dedi.

Ali GÜNDOĞAN / MARMARİS (Muğla), (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Genç kızı taciz ve gasp eden şüpheli tutuklandı

MUĞLA'nın Marmaris İlçesi'nde, 20 yaşındaki N.D. adlı genç kızı taciz ve darp edip cep telefonunu da alan 46 yaşındaki Adnan Güllüçayır, polis...

Kapat