İlginizi Çekebilir

Hepimiz Bir Bütünün Parçalarıyız…

 

Özel Bodrum Bahçeşehir Koleji; 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü ve 21 Mart Gece-Gündüz eşitliği/Ekinoks kapsamında; Sosyal Bilgiler Zümresinin organizasyonuyla; Muğla Zihinsel Engelliler Derneği öğrencilerinden bir grup ile ailelerini ve dernek yetkililerini ağırladı.

‘Hepimiz bir bütünün parçasıyız’ sloganıyla yola çıkılan etkinlikte; tüm günü birlikte geçiren; Down sendromlu öğrenciler ve Bahçeşehir Koleji öğrencileri, spor  salonundaki aktivitelere katıldılar ve  sanat atölyesinde birlikte el baskıları yaptılar.

Ayrıca; Bahçeşehir Koleji öğretmenleri tarafından; okulun Müzik öğretmenlerinden Aybüke Karakullukçu’nun yazıp yönettiği ‘Tatlı Operam’ isimli müzikli çocuk oyunu sahnelendi.  Oyunu büyük bir ilgiyle izleyen dernek öğrencilerinin; yöresel kostümlerle sunduğu halk oyunları gösterisi uzun süre ayakta alkışlandı ve duygu dolu anlar yaşandı.

Bahçeşehir Koleji Okul Müdürü Barış Anıl Çakır etkinlik sonunda; etkinliğin öncülüğünü yapan Sosyal Bilgiler Öğretmeni Demet Akmer ile konuk öğrencilere ve ailelerine; Muğla Zihinsel Engelliler Dernek Başkanı Menderes Çetinözlü ve Aybüke Karakullukçu başta olmak üzere emeği geçen tüm ekibe teşekkürlerini sundu. Bahçeşehir Koleji öğrencilerinin farkındalıklarının ve empati güçlerinin gelişimine katkı sağlayacak etkinliklere devam edileceği bilgisi verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Kadıkalesi’nde deniz dibi temizliği

"Denize En Çok Mavi Yakışır" sloganıyla Bodrum Belediyesi Dalış Ekibi tarafından gerçekleştirilen deniz dibi temizlik çalışmaları bu hafta Bodrum yarımadasının...

Kapat