Kültür&Sanat

“Küçük Dokunuşlar”

 

Bodrum’un ilk kadın banka müdürü Firdevs Şengül, hayatın içinden şiirler diye nitelendirdiği “Küçük Dokunuşlar” adlı şiir kitabının imza ve söyleşi gününü Bodrum Trafo’da şiir severler ve şairin dostlarının katıldığı bir etkinlik ile gerçekleştirdi.

Bodrum Belediyesi Sözlü Tarih Çalışmaları Anılarla Bodrum Sohbetleri Grubu, Bodrum Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi Üyesi ve Zeki Müren Sanat Derneği gibi bir çok sivil toplum örgütünde aktif olarak çalışmalarını sürdüren Firdevs Şengül’ün 108 şiirinin yer aldığı ilk şiir kitabının imza ve tanıtım gününe oldukça yoğun bir katılım oldu.

Kitabını “En büyülü şey hayatın kendisi. Hayata, insana, doğaya, aşka hep saygıyla yaklaştım, sevgiyle baktım. Yaşamın küçük mutluluklarından sevinç duyarım. O yüzden bu kitabı yazdım” şeklinde tanıtan Şengül, şu ana kadar kitabını okuyanlardan çok olumlu tepkiler ve övgüler aldığını söyledi.

Etkinlikte konuşan Şengül “Yapay zekalarla donanmış, dijital çağımızda insanların şiir yazmaları ve okumaları gerekiyor. Aslında 20 yıldan bu yana şiir yazıyorum küçük küçük. Ama ilk defa 20 yıllık yazdıklarımı derlemiş oldum. Şiirlerim durum şiirleri. Hayatın her anından çok etkileniyorum. Hayat en büyük enerji kaynağım, hayatın kendisi. Tabii ki çocuklarım, eşim, dostlarım ve tabiat. Tabiat benim bakmaya doyamadığım bir şey. İlhamım hayatın kendisi. Biz tabiatla, insanla birlikte güzeliz. Ve tabii ki aşkla. Dostlarıma küçük bir dokunuş yapmak istedim” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Bodrum’u ve okullarını temsil etme hakkı kazandılar. 

Türkiye liseler arası karate şampiyonasına katılacak okulların sporcularının belirlendiği liseler arası grup bölge şampiyonası Aydın’da, 14 farklı ilden okulların katılımımı...

Kapat