İlginizi Çekebilir

“Çılgın Bir Dünyada İyi Hissetmek”

 

Genç Liderler ve Girişimciler Derneği JCI Bodrum Şubesince hafta sonu organize edilen iki ayrı programda JCI Türkiye 2018 Başkanı Nihal Zoroğlu, “Bireysel Gelişim Eğitimi”, Psikolog Barış Gürkaş ise “Çılgın Bir Dünyada İyi Hissetmek” konulu seminer verdi.

İlk etkinlik Bodrium Otel’de gerçekleştirildi. JCI Türkiye 2018 Başkanı Nihal Zoroğlu, derneğin resmi eğitimi olan JCI Impact Aktif Vatandaşlık Eğitimini JCI Bodrum Şubesi üyelerine verdi. Zoroğlu, eğitimlerin amacının toplumların karşılaştığı sorunlara sürdürülebilir ve etkin çözümler bulmak, sorunların kök nedenleri üzerine sektörel ortaklıklarla somut, etkili planlar üretmek ve kişilerin olumlu eylemler ve etkiler yaratmasını sağlamak, yaşadığımız topluma katkı sağlayacak projeler üretmek, bu projelerin aksiyon planını ölçülebilirliğini daha bilinçli olarak şekillendirmek olduğuna dikkat çekti.

Eğitim sonrası, JCI Türkiye 2018 Başkanı Zoroğlu, JCI Bodrum üyelerini 13-15 Nisan 2018 Tarihinde JCI Türkiye’nin ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleştirilecek, ulusal ve uluslararası üyelerin katılım göstereceği JCI Türkiye Liderler Zirvesi ve Balkan Konferansına davet etti. JCI Bodrum başkanı Ali Mutlu Köse ise JCI Bodrum’un 2018 yılındaki projelerini ve hedeflerini Zoroğlu’na aktardı.

2010 yılından bu yana Bodrum’da çalışmalarını sürdüren Genç Liderler ve Girişimciler Derneği JCI Bodrum Şubesi Başkanı Ali Mutlu Köse, eğitim hakkında bilgiler vererek şunları söyledi:

“Gün boyunca devam eden eğitim, kişisel gelişimimiz açısından pozitif etki yaratmak için oldukça önemli idi. Derneğimizin Bireysel Gelişim alanında, düzenli eğitim, seminerler ve liderlik akademileri ile liderlik ve girişimcilik becerilerini geliştirme imkanı bulduklar. Ayrıca üyelerimiz JCI bünyesinde eğitmenlik kariyeri geliştirme; bunun için özel tasarlanmış eğitimlere katılma ve diğer üyelere eğitimler vererek, eğitimenlik becerilerini ilerletebilecekler” diye konuştu.

Haftasonu dernek tarafından Yeni Nesil Kütüphane ZAİ’de organize edilen bir başka etkinlikte ise Psikolog Barış Gürkaş “Çılgın Bir Dünyada İyi Hissetmek” konulu seminer vererek günlük stres ile baş etme yöntemlerini anlattı.

Özel bir rehabilitasyon merkezinde psikolog olarak çalışan Barış Gürkaş, toplumda görece daha mutlu insanların uyguladığı birkaç yöntemi konusunda tavsiyelerde bulunarak “Hayır demeyi öğrenin, negatif insanlardan kendinizi koruyun, kimseyi değiştirmek için çabalamayın, başka insanlarla kendinizi kıyaslamayın. Bunları uyguladığınız takdirde hayatınızda değişimi sağlayacağınıza eminim” dedi.

JCI Bodrum üyeleri ise Haftasonu aldıkları eğitimlerin oldukça faydalı geçtiğine işaret ederek Öğrendiklerinin mutluluğunu yaşadıklarını ve birlikte geçirdikleri zamanın çok verimli olduğunu söylediler. Üyeler ayrıca JCI Bodrum şubesini daha yakından tanımak, kendi projelerini paylaşmak, isteyen 18-40 yaş arası gençleri mutlaka suretle aralarında görmek istediklerini, katılımları ile toplumsal projelerle Bodrum’a hep birlikte çok şey kazandırabileceklerini ifade ettiler.

JCI Bodrum başkanı Ali Mutlu Köse de Psikolog Barış Gürkaş’a katılımı için teşekkür plaket takdim edip JCI Bodrum’un 2018 yılında hayata geçirdiği İlham Veren Buluşmalar’a kendi alanında başarı sağlamış konuklarla devam edeceğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Bodrum’a İki Gün Su Yok!

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ)’nden yapılan açıklamada, 2 gün sürecek bakım onarım çalışmaları nedeniyle Bodrum Yarımadası’nın bazı...

Kapat