Güncel Haber

Meclis araştırması açılmasını istedi.

 

CHP Muğla Milletvekili Av. Akın Üstündağ, Gökova Körfezi’nin imara açılması ile ilgili olarak meclis araştırması açılmasını istedi.

Milletvekili Üstündağ, meclis araştırmasında Ekolojik Temelli sözde Bilimsel proje ile Doğal SİT alanlarının büyük ölçüde kaldırıldığını veya SİT derecelerinin düşürüldüğünü bunun da Muğla’nın kıyı şeridinin betonlaşarak talan edileceği anlamına geleceğini, ayrıca son aylarda sahillerin kiraya verilerek ihale şartnamelerinde yapılaşmaya da imkân verildiğini söyleyerek Meclis Araştırması açılmasını istedi.

Üstündağ, ”Muğla kıyıları ve doğal güzellikleriyle dünyanın gözdesi olan bir coğrafya, ama maalesef bu güzellikler iktidarın saldırısı altında. Muğla’daki kıyım Gökova körfezinin yapılaşmaya açılmasıyla had safhaya ulaşmıştır. Hâlbuki Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Dalyan’da Sit projelerinin Muğlalılara sorulmadan kaldırılmayacağına dair söz vermişti. Ama sözünde durmadı. Muğla halkı iktidar tarafından kandırılmıştır” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Halk toplantısı yapıldı

Yalıkavak mahallesi ile Geriş, Gökçebel köylerinin sorunlarını tartışmak üzere bir halk toplantısı yapıldı. Yalıkavak Mehmet Bayzıt Kültür merkezinde düzenlenen geniş katılımlı...

Kapat