Muğla Haber

Anaokulunda gıda zehirlenmesi şüphesi…

 

Milas’ta özel bir anaokulunda yaşanan olayda; öğle yemeğinin ardından 4-5 saat sonra öğrencilerden bazıları kusma ve bulantı şikayetiyle hastanede tedavi altına alındı. Gıda zehirlenmesi şüphesiyle müşahede altına alınan öğrencilerin, genel sağlık  durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Öğle yemeğinde erişte ve kek yedikten gıda zehirlenmesi belirtileri yaşayan 5 öğrenci 75. Yıl Milas devlet Hastanesi’nde, 1 öğrenci ise Özel İZAN Sağlık Hastanesi’nde müşahede altına alındı. Aynı yiyecekleri yiyen diğer öğrencilerde herhangi bir rahatsızlık yaşanmazken, zehirlenme şüphesiyle tedavi altına alınan öğrencilerin genel sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Öte yandan olayla ilgili polis tarafından soruşturma başlatıldı. Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Gümüşlük Ortaokulu Müdürü Mehmet Kızılca ile birlikte hastaneye gelerek öğrencilerin aileleriyle görüştü, doktorlardan çocukların sağlık durumları hakkında bilgi aldı.  “Doktorlarımızla ve ailelerimizle görüştük. Çocuklarımızın sağlık durumunun iyi olduğunu öğrendik. Umarım en kısa zamanda taburcu olacaklar.” diyen Müdür Bal, ailelere geçmiş olsun dileklerinde bulundu.  Aynı yiyecekleri yiyen diğer çocuklarda herhangi bir sağlık sorunu yaşanmadığını ancak konunun ciddiyetle araştırıldığını belirten okul yöneticileri de olayın hemen ardından hastaneye gelerek ailelerle görüştü ve çocukların sağlık durumu hakkında bilgi aldılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
MİTSO’da Başkan yine Özer

MİLAS Ticaret ve Sanayi Odası'nda (MİTSO) 5 Nisan'da gerçekleştirilen seçimlerin ardından yeni yönetim ilk toplantısını yaptı. Yönetim kurulu üyelerinin oylarıyla...

Kapat