İlginizi Çekebilir

“Oyunlarla Kültürümü Yaşatıyorum”

 

Bodrum’daki ortaokul öğrencileri ile özel okullarda eğitim gören çocuklar, oyuncak şenliğinde buluştu. Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Oyunlarla Kültürümü Yaşatıyorum” projesi kapsamında Neyzen Tevfik Caddesi üzerinde stant kuran okullar, miniklerin el emeği göz nuru ile ortaya çıkardığı el yapımı oyuncakları Bodrumluların beğenisine sundular. Şenliğin açılışını ise Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin birlikte yaptı.

Emin Geçin, “Çocuklarımız okullarında yaptıkları oyuncakları, teknoloji tasarım yeteneklerini bizler için sergileyecekler.” dedi.
Kaymakam Yılmaz da projeye emeği geçen tüm öğretmen, idareci ve öğrencilere teşekkür ederek “Geçmiş yıllarımızı hatırlatacak olan bu güzel şenliğin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

Katılımcılar daha sonra tek tek stantları gezerek, nostaljik oyuncakları denedi, hoşça vakit geçirdi. BAzı öğrenciler ise kurdukları stantlarda, el sanatlarını sergilediler. Stant açanlar arasında özel eğitim gören minikler de vardı. Bodrum Cumhuriyet Ortaokulu önünde açılan sergi, vatandaşların ilgi odağı oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
CHP’den Ülke genelinde oturma eylemi…

CHP Genel Merkezi'nce olağanüstü halin (OHAL) 7'nci kez uzatılmasının protesto edilmesi için ülke genelinde başlatılan oturma eylemi, Muğla'da da düzenlendi. CHP Muğla İl Başkanlığı...

Kapat