Emlak

Çarpıcı banyo tasarımları

 

Banyo güncelleme mi düşünüyorsunuz? Son banyo trendleri ve 2018’in en taze moda tasarımlarıyla, banyonuzu göz alıcı hale getirebilirsiniz. Koyu renklerin yoğunluk kazandığı 2018’de, şıklık teması parlaklık olarak seçildi. Son moda çarpıcı banyo tasarımlarıhakkında tüyoları sunuyoruz.

  • Koyu renk banyo düzeni

Trendler, modalar gelip geçici olsa da koyu renkli banyo tasarımlarının modası hiçbir zaman geçmez. Daima elit, şık ve kalifiye bir tarz sunar. Banyo alanlarının kullanım ölçülerine ve yapı malzemelerine göre tasarım yapabilir, koyu ve kalın tonlar kullanmaktan çekinmeden şıklık yakalayabilirsiniz.

  •  Doğal malzemeler ekleyin

‎Doğal taş ve ahşap özelliği en trend banyo tasarımlarındandır. 2018 yılında doğal taşlar, spa ambiyansı yaratmak üzere banyolarda yoğunlukla kullanılıyor. Aynı zamanda zemin döşemelerinde de doğal taşların rahatlatıcı etkisinden yararlanılıyor.

Ahşap mobilyalar veya duş teknesinde sudan etkilenmeyen bambu zemin, olağan üstü bir banyo tasarımı sunar. Tarzınızı yansıtarak, bireysel doğal taşlar ve karakteristik özelliklerinize uyan renkleri seçerek, şahsınıza özel tasarım gerçekleştirebilirsiniz.

· Parlak pirinç detaylar kullanın

Banyo tasarımına şıklık ve kalite katmak için pirinç materyaller kullanılması gereklidir. Altın veya gümüş renklerinde pirinç aksesuarlar, görsel kalitede boyut atlatır. Özellikle siyah, lacivert, bordo, kahverengi gibi koyu ve güçlü renklerde sarı pirinç evyeler, aksesuarlar, raf ve havlu askıları kullanmak şahane bir görüntü sunar.

Pembe, gül kurusu, mavi, su yeşili gibi soft tonlarda ise gümüş veya rose gold renginde pirinç- metal detaylar kullanılması gerekir. Ahşap ve doğal taş uyumundaki bütünsellik, metalin sözsüz- sözcüksüz ihtişamıyla sağlanır.

· Aydınlatmada doğal ışıklar seçin

‎Işık kümesi formatından ziyade güncel format kullanarak, dağıtık ışık küreleri kullanmak farklılık katar. Duvar lambaları, aplikler, neon duş ışıkları, dolap kenarlarına monte edilmiş ince ışık huzmeleri, ışığın farklı açılardan alınmasına ve gölgenin doğru verilmesini sağlar.

Özellikle spor salonlarında yukarıdan verilen ışıklar, çıplak bedenin pürüzlü görünmesine neden olur. En rahatlatıcı alan olan banyoyu ve tasarımını sevmeniz için aydınlatma gereçleri önemlidir. Gün ışığı lambalar kullanmanız, daha hoş aydınlanmanızı sağlar.

· Banyo dolap ile akıllı depolama‎

Çarpıcı banyo tasarımları ve 2018 trendleri arasında fonksiyonel depolama sistemleri ön planda. Modern banyo tasarımlarında, ince veya gizli depolama seçenekleri giderek daha popüler hale geliyor. Büyük ve özellikle çamaşır yıkama alanı birlikte kullanılan banyolar, pratik ve işlevsel olmalıdır.

· Şık beyaz küvetler & çift kişilik duş‎lar

‎2018 banyo trendlerinde çift kişilik duşlar ilk sırada yer alıyor. Özellikle çiftler için muhteşem bir tasarım olan çift kişilik duşlar, geniş kullanım alanı olan banyolar için idealdir. Hamam kültürü ile modern banyo çizgilerinin harmanlandığı konseptte Adam&Eve stilinde kadın& erkek tema tasarımlarında sunuluyor.

Bembeyaz şık küvetler, kıvrımlı şekilleriyle pencere önü küvet ve jakuziler senenin trend tasarımları arasındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Prefabrike evler hakkında bilmedikleriniz

Gören herkesin içten içe özendiği prefabrike evler, pratik kullanımları ve bütçe dostu yapılarıyla oldukça cazip. Büyük bir kısmı birinci derece...

Kapat