Muğla Haber

Boğaziçi’nde el işi kursu sergisi açıldı

 

MUĞLA’nın Milas ilçesindeki halk eğitim merkezi kursiyerlerinin yıl boyu yaptığı çalışmalar, yıl sonu sergisinde sergiledi. Sergiye, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Boğaziçi Mahalle Muhtarlığı ve Boğaziçi Koruma ve Güzelleştirme Derneği’nin girişimleriyle, Milas Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından çeşitli el sanatları kursu açıldı. El örgüsü, el işi, bebek yapımı, ahşap kutu, tekne, tepsi yapımı, deri ve çeşitli malzemelerden çanta yapımı kurslarında yıl boyu kursiyerler ürünler üretti. Kurslarda yapılan el emeği ürünler, Boğaziçi Mahallesi Atatürk Meydanı’nda açılan yılsonu sergisinde sergilenmeye başlandı. Dernek tarafından kurs öğretmenleri Çiğdem İkibaş ve Nuray Işık’a ise teşekkür plaketi verildi. Boğaziçi Koruma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Selçuk Yörük, “Derneğimizin girişimleriyle açılan kurslarda yıl boyunca birçok kişi eğitim gördü. Kursiyerlerimiz hem el işi öğreniyorlar, hem yaptıklarını sergiliyorlar” dedi.

Nilüfer DEMİR / MİLAS (Muğla), (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Tatar medya temsilcileri tanıtım için Marmaris’te

MUĞLA'nın Marmaris ilçesine, Belediye'nin davetlisi olarak Tataristan'ın 8 ulusal medya temsilcisi geldi. CHP'li Belediye Başkanı Ali Acar, Tatar medya temsilcilerini...

Kapat