Güncel Haber

Bakan Eroğlu, Muğla’da temel atacak, açılış yapacak

 

ORMAN ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, yarın (salı) Muğla’da 179 milyon lira yatırım bedelli 10 tesisin temelini atıp, 1 tesisin açılışını yapacak. Bakan Eroğlu, 5 aileye gelir getirici tür, 5 aileye de ORKÖY sertifikası verecek.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Muğla Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenecek olan toplu temel atma ve açılış töreni ile 179 milyon TL yatırım bedelli 10 tesisin temelini atacak ve açılışını yapacak. Bakan Eroğlu, düzenlenecek toplu açılış ve temel atma töreninde DSİ tarafından inşa edilecek Yatağan Yaylaköy Barajı ve Sulaması, Ula Çıtlık Göleti ve Sulaması, Seydikemer Kayacık Göleti ve Sulaması ve Menteşe Göktepe Sulaması ile 3 gölet ve 3 taşkın koruma tesisinin temelini atacak. Bakan Eroğlu, aynı törende DSİ Genel Müdürlüğü’nce yapımı tamamlanan Seydikemer Ören Köyü Yavlak Deresi Islahı’nın da açılışını gerçekleştirecek. 5 aileye gelir getirici tür, 5 aileye de ORKÖY sertifikası verecek olan Eroğlu, adaçayı, lavanta ve fıstıkçamı fidan türlerinden oluşan toplam 2 bin 500 adet fidanı da ücretsiz olarak dağıtacak.

Törenin ardından esnaf ziyareti yapacak olan Bakan Eroğlu, saat 13.30’da, havayoluyla Ankara’ya gitmek üzere Muğla’dan ayrılacak.

Cavit AKGÜN / MUĞLA, (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Gölköy Ahmet Naci Coşkunoğlu Ortaokulu Çanakkale’de.

12-13 Mayıs tarihlerinde Gölköy Ahmet Naci Coşkunoğlu öğretmenleri ve 25 öğrencinin katılımıyla Çanakkale gezisi düzenlendi. Tarihi ve kültürel farkındalık oluşturmak...

Kapat