Güncel Haber

Belediye Çalışmalarından Halk Şikayetçi

 

Bodrum’da son günlerde sık sık gündeme getirdiğimiz altyapı çalışmalarına bir yenisi daha eklendi. Bitez Mahallesi’nde geçtiğimiz günlerde başlayan altyapı çalışmalarından hayli dertli olan esnaf, yolun kazıldığı sırada bir de su borusunun patlatılıp, internet hatları koparılınca çileden çıktı.

Yarımada’nın birçok noktasında hem Muğla Büyükşehir Belediyesi hem de Bodrum Belediyesince altyapı çalışmaları yürütülüyor. Turizm sezonu başına rastgelen düzenlemeler, zamanlaması nedeniyle esnaf ve vatandaşın tepkisini çekerken, çalışmalar sırasında su ve iletişim hatlarına zarar verilmesi Bodrumluları iyice çileden çıkarıyor. Esnaf, yerli ve yabacı turistlerin ilçeye gelmeye başladığı şu günlerde, Türkiye’nin Dünyaya açılan pencerelerinden biri olan ilçedeki bu manzaraya tepkisini dile getiriyor.

Bitez Mahallesi 1306 Sokak’ta da geçtiğimiz günlerde Bodrum Belediyesince yol düzenleme çalışmaları başlatıldı. Sahile çok yakın bir bölgede yürütülen işlemler, hem bölgedeki ulaşımı zorlaştırıyor hem de kötü görüntüye sebebiyet veriyor. Çalışmalar sırasında su ve iletişim hatlarına zarar verilmesi ise ayrı bir sorun teşkil ediyor.

Bölgede hizmet veren bir esnaf, “Bu çalışmalar kış aylarında yapılamaz mıydı? Bu manzarayı gören turist bir daha buraya gelir mi? Bütün kış zaten yattık, tam iş yapacağımız zamanda yollarımız kazılıyor. Çalışmaların bir an önce bitirilmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Bodrum’da polise yakalanmamakevine çevresine kamera yerleştirmiş

Bodrum’da polise yakalanmamak için evinin çevresine kamera yerleştirilen bir kişi, uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan tutuklandı. Bodrum Narkotik Suçlarla Mücadele...

Kapat