Emlak

Satılması gereken 2 milyon, satılan 2 bin konut

 

GYODER, İNDER ve KONUTDER‘in geçen hafta salı günü yapmış oldukları ortak kampanya açıklamasından sonra 2 bin konut satıldığı gündeme yansıdı. 1 ay süreceği bildirilen %20 indirim kampanyası bu şekilde devam ederse 8 bin konut satılmış olacak. Ama stokta 2 milyonu aşkın konut var!

Satışlar iyi mi değil mi?

Business HT ve Dünya Gazetesi editörlerinin yaptıkları haberlerde; kdv indirimli, 0,98 oranlı konut kredili, %20 indirimli 150 projenin katıldığı kampanyada 2 bin konut satıldığı belirtilmişti. Bazı haber kanallarında, “Telefonlara yetişemiyoruz” gibi başlıklarla gördüğümüz taleplerin bir haftalık karşılığı olan 2 bin konut satışının 3 hafta daha tekrar ettiğini varsaydığımızda oluşan tablo sektörün geneli için ne kadar faydalı olacağı düşündürüyor. Kısa vadeli markalı konut üreticilerine ciro hareketi sağlayacak olan bu kampanya hareketinin, satışlarda bile büyük sıçrama yapması olası görülmüyor.

KDV ve Tapu Harcı indirimi 6 ay sürecek.

GYODER, İNDER ve KONUTDER’in indirim kampanyasının 1 ay süreli olduğu, kdv ve tapu harcında yapılan indirimlerin ise 31 Ekim 2018’e kadar devam edeceğini belirtmekte yarar var.

Kemal Keskin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Anne ve Kızını Vuran Zanlı Tutuklandı…

Önceki gün Bodrum’da bir iş yerine girerek iş yeri sahibini ve kızını silahla yaralayan zanlı tutuklandı. Şahsın emekli polis olduğu...

Kapat