Emlak

Turgutlu satılık daire fiyatları artıyor!

 

Ege Bölgesi’nin gelişmiş sanayisiyle öne çıkan şehri Manisa’nın en kalabalık beşinci ilçesi Turgutlu, bölgenin dikkat çeken ilçeleri arasında yer alıyor.

Manisa’ya 30 km uzaklıkta olan Turgutlu’ya şehrin hemen hemen her yerinden kolaylıkla ulaşmak mümkün. Ekonomisi tarıma ve sanayiye dayalı Turgutlu’da toplam 61 mahalle bulunuyor. 2017 TÜİK verilerine göre, Turgutlu’nun en kalabalık mahallesi Selvilitepe, en az nüfuslu mahallesi ise Akköy oldu. Urganlı Kaplıcaları zengin bir tarihe sahip ilçenin, en önemli turistik yeri olarak adından söz ettiriyor. Urganlı Kaplıcalar’nın yanı sıra Ovacık Yaylası, Karaca Ali Kanyonu ve Orta Park bölgede öne çıkan diğer yerler arasında geliyor. Yeni projelerin artış gösterdiği Turgutlu’da emlak fiyatları yakından takip ediliyor. Peki, Turgutlu satılık daire fiyatları son bir yılda ne kadar arttı? Turgutlu satılık daire fiyatları ne kadar? İşte Turgutlu emlak piyasası hakkında merak edilenler…

Turgutlu satılık daire fiyatları son bir yılda ne kadar arttı?

Zingat Bölge Raporu verilerine göre, Turgutlu satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 0.25 artış gösterdi. Turgutlu ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 1.413 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 18 yıl olarak hesaplanıyor. 2018 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Turgutlu satılık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için minimum 105 bin 950 TL, maksimum 176 bin 600 TL arasında değişirken, ortalama konut satış fiyatı 141 bin 267 TL olarak gösteriliyor.

Turgutlu kiralık daire fiyatları 491 TL’den başlıyor!

Turgutlu’da Celal Bayar Üniversitesi Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi ve Celal Bayar Üniversitesi Turgutlu Meslek Yüksek Okulu yer alıyor. Özellikle yurtlarda kalmak istemeyen öğrenciler son yıllarda kiralık daire aramaya yöneliyor. Bu da bölgede kiralık daire talebini artıyor. Zingat Bölge Raporu verilerine göre, 61 mahallenin bulunduğu Turgutlu’da kiralık daire fiyatı ortalama 100 metrekare için, 491 TL ile 818 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı 654 TL olarak belirtiliyor.

Turgutlu projeleri

Emlak fiyatlarının yanı sıra bölgedeki projeler de yatırım yapmak isteyenlerin incelemesi gereken konulardan. Manisa’nın dikkat çeken ilçesi Turgutlu’da proje çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Bölgede tamamlanan ve planlanan pek çok proje mevcut. Turgutlu’da planlanan başlıca projeler ise şöyle; Battı-Çıktı Kavşak Projesi, Irlamaz rekreasyon alanı, Ovacık Yaylası Gençlik Kamp Merkezi, kapalı spor salonu ve yüzme havuzu, Akçakmak, Fatih, Yedieylül caddelerine alt yapı ve üst yapı çalışmaları.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Bodrum CHP üyeleri , İnce’nin kampanya hesabına bağış yaptı. 

Bodrum'da bir araya gelen CHP'liler partilerinin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin seçim kampanyasına destek için buluştular. Bodrum çarşı içindeki banka şubesi...

Kapat