Güncel Haber

Bahçeleri su bastı.

 

Bodrum Yarımadası bir taraftan barajlardaki doluluk oranlarındaki olağanüstü düşüş nedeniyle susuzluk tehlikesiyle karşı karşıya iken, diğer taraftan da DSİ’nin ana isale hattında kullanılan malzeme nedeniyle yüzlerce kez patlayan borular nedeniyle kıt kaynaklarını kaybetmeye devam ediyor. Pazar günü sabahın erken saatlerinde Ortakent-Yahşi Mahallesi’nde patlayan ana isale hattı yolu dereye çevirdi, depo ve bahçeleri ise su bastı.

Oyder Caddesi’nden geçen ana isale hattı, bu sabah 06:00 sularında büyük bir gürültüyle patladı. Patlamanın ardından tonlarca su cadde ve sokaklara aktı. Caddenin de çöktüğü patlama sonrasında akan tonlarca su, çevredeki depo ve bahçelerini bastı.

Patlamanın ardından bölgeye Zabıta, Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Bir vatandaşın deposunu basan suyu itfaiye ekipleri tahliye etti. MUSKİ ekipleri bölgeden geçen hattaki suyu kesip daha sonra patlamada oluşan büyük çukurdaki suyu tahliye etti.

MUSKİ ekipleri patlamanın olduğu noktada çalışmalarını sürdürüyor. Öte yandan Ortakent-Yahşi Mahallesi’nde su kesintisinin de yaşandığı bildirildi.

Kent Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Denizcileri dehşete düşürdü.

Uzun zamandır tartışmalara neden olan Cumhurbaşkanlığı Konutu’nun yapılmakta olduğu Gökova Okluk Koyu’nda deniz yüzeyinde gözlenen manzara, denizcileri dehşete düşürdü. Okluk...

Kapat