Güncel Haber

Muğla 2. İdare Mahkemesince iptal edildi. 

 

Muğla Büyükşehir Belediyesi UKOME Kurulunun 12.05.2017 tarih 2017/3-220 sayılı kararı ile taksilere sesli ve görüntülü kamera takılması zorunluluğuna dair aldığı karar, Muğla 2. İdare Mahkemesince iptal edildi.

 

Bodrum Şoförler Odası Başkanlığınca sosyal medya üzerinden yapılan yazılı açıklamaya göre; Muğla Büyükşehir Belediyesi UKOME Kurulunun 12.05.2017 tarih 2017/3-220 sayılı kararı ile taksilere sesli ve görüntülü kamera takılması zorunluluğuna dair aldığı karar, açılan idari dava sonucunda İptal edildi.

Bodrum Şoförler Odası Başkanı Hasan Kablı tarafından sosyal medya üzerinden yapılan açıklama şu şekilde;

“Değerli üyelerimiz, Muğla Büyükşehir Belediyesi UKOME Kurulunun 12.05.2017 tarih 2017/3-220 sayılı kararı ile taksilere sesli ve görüntülü kamera takılması zorunluluğuna dair aldığı karar, odamızca açılan idari dava sonucunda İptal edilmiştir. Adı geçen Muğla 2.İdare Mahkemesinin 2017/989 Esas 2018/1240 Nolu kararı ekte bilgilerinize sunulmuştur. Bu karar ile taksici esnafımızın üzerindeki büyük maddi külfet kaldırılmış olup, taksi müşterisi olan vatandaşlarımızın da Temel Hak ve Hürriyetlerinin korunması açısından emsal oluşturacak bu kararın, odamızın hukuk mücadelesinin tüm halkımıza temel hak ve özgürlüklerinin korunmasının sağlanmasında vesile olduğu bir karar olarak ortaya çıkmış olması da odamız adına ayrı bir gurur kaynağıdır. Tüm taksici esnafımıza ve halkımıza hayırlı uğurlu olsun.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
“Bodrum Engelsiz Yaz Festivali”

Turkish Classic Car Murat 124 grubu, Bodrum’da engelli bireyler için “Bodrum Engelsiz Yaz Festivali” gerçekleştirecek. Milas’ta ikamet eden Polis Memuru...

Kapat