Güncel Haber

Çöplük Alanı Projesi’nin Geç Kalma Nedeni Kocadon

 

CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen’den jet açıklama!

 

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un bugün sabah düzenlediği basın toplantısında Bodrum’da yapımı planlanan ancak bir türlü hayata geçirilemeyen Katı Atık Arıtma Tesisi ile ilgili sözlerine CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen’den karşı açıklama geldi. Seymen, Bodrum’da çöplük alanı ile ilgili projenin hayata geçmemesi konusunda sorumlulardan birinin de Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon olduğunu ileri sürerek şöyle konuştu:

“Katı atık yapabilmeniz için bir yerden arazi tahsisi yapılması lazım. Şu anda ÇED ve proje aşamaları devam ediyor. Seçim dönemine yetişir mi bilemiyorum ama Milas Katı Atık projesi bizden geç başlamasına rağmen açılış var. Bütün Milas bu işin arkasında durdu. Bunu siyasi rant haline getirmedi. Maalesef Bodrum bu işi başaramadı. Bunun kenarından köşesinden Belediye Başkanı tutmamıştır. Büyükşehir başarısız olsun politikasını götürmemiş olsaydı, belki bugün o alan açılmış olurdu. Bodrum’da katı atık tesisi en azından Milas’tan daha önce devreye girmiş olurdu. Bunun her türlü belgeleri bende var.”

Vahşi depolama alanı ile ilgili tahsisin dört yıl sonra yapıldığını, Büyükşehir’in çöplük alanının rehabilitasyonunu yapmaya devam ettiğini söyleyen Seymen, “Şu anda teraslama ile yangın çıkmayacak şekilde çalışma yapılıyor. Dikkat edin geçen sene, önceki sene ciddi yangınlar yaşıyorduk. Büyükşehir orada ve Peksimet’te çalışma yapıyor. Bir ay önce gittik baktık gayet iyi hale gelmişti.” diye konuştu.

KOCADON NE DEMİŞTİ?

Başkan Kocadon bugün sabah gazetecilele bir araya geldiği toplantıda, Bodrum’da yılan hikayesine dönen katı atık depolama tesisi ile ilgili bir soruya “Osman Başkan herhalde bir sürpriz yapacak, bitmiş olacak gösterecek bize yerini. Olacak olacak. Bunlar sadece Bodrum’un sorunu değil, ülke sorunu haline gelldi. Çünkü Bodrum bu ülkeyi temsil eden dünyaya açılan en büyük kapı. Bunu sadece Muğla’nın sorunu olarak görmeyin, ülke sorundur. Göreceksiniz en kısa zamanda buna çare üretilecek. Osman Başkan da buna çok üzülüyor. Hızlı bir şeklide yapılacaktır” yanıtını vermişti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Mekanları Boş

Turgutreis Barlar Sokağı’nda faaliyet gösteren eğlence mekanlarının sahipleri, gece saat 00.00’da Yarımada’nın diğer bölgelerinde olmadığı kadar sık ses denetimi yapılmasından...

Kapat