Muğla Haber

Datça’da 2 ayrı resim sergisi

 

MUĞLA’nın Datça ilçesindeki iki ayrı sanat galerisinde iki resim sergisi açıldı.

 

Datça Belediyesi’ne ait Liman Sanat Galerisi’nde emekli eğitmen Gülay İspirgil’in ‘Görünmeyen Kum Tanesi; İnsan’ ve yine belediyeye ait olan Çatal Mağara Sanat Galerisi’nde ise emekli jeoloji mühendisi Prof. Dr. Yahya Özpınar’ın ‘Datça ve Doğa’ konulu resim sergisi sanatseverlerle buluştu. Datça Belediye Başkanı CHP’li Gürsel Uçar tarafından açılışları yapılan ve 29 Temmuz akşamına kadar gezilebilecek sergilerde; İspirgil’in kara kalem, sulu boya, pastel ve su bazlı yağlı boya 24 eseri, Özpınar’ın ise yağlı boya 36 çalışması yer alıyor. Geçmiş medeniyetler ve tarihe olan ilgisiyle tanınan İspirgil’in ilk kişisel resim sergisinde, özellikle portre çalışmaları dikkat çekiyor.

Emekli jeoloji mühendisi Prof. Dr. Yahya Özpınar, çalışmalarının ‘naif resim’ olarak adlandırıldığını belirtip, “Bana göre, naif olarak adlandırmak pek doğru sayılmaz. Ben biraz empresyonistlerin çalışmalarını andırdığını düşünüyorum. Canlı renkler kullanarak, özgün bir resim oluşturuyorum. Empresyonistlerin çalışmalarına benziyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Koyverin Gidenleri

Dün yayınlanan, Kocadon’un Günaydın Gazetesi Yazarı Tuba Kalçık’a verdiği beyanat, Bodrum gündemine bomba gibi düştü. Bombanın patlamasıyla şarepner parçaları çok...

Kapat