Güncel Haber

Demir’in ’24 Temmuz Basın Bayramı Açıklaması

 

AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir’in ’24 Temmuz Basın Bayramı’na ilişkin bir mesaj yayınladı. Demir’in mesajı şöyle;

24 Temmuz, basından sansürün kaldırılışı olarak ülkemizde Basın ve Gazeteciler Bayramı olarak kutlanmaktadır.

Demokrasinin en önemli unsurlarından biri basındır. Bir yerde basın ne kadar güçlüyse o ölçüde demokratik gelişmişlikten söz edilebilir. Türk basını, dünyada örneğine ender rastlanan başarı örnekleriyle doludur.

15 Temmuz’daki hain darbe girişimine karşı tüm basınımız görevlerini her zaman olduğu gibi başarıyla yerine getirerek tarihteki yerini almıştır.

Yazılı, görsel ve internet medyasının en önemli öğesi şüphesiz gazeteci-muhabirlerdir. Bir gazetecinin yazdığı her harf, bir foto muhabirinin çektiği fotoğraf, bir kameramanın aldığı görüntü bazen çevreyi ve dünyayı değiştirebilecek güce sahiptir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Muğla ve ilçelerinde görev yapan basının her kademesinde görev yapan, muhabir, grafiker, kameraman, editör, yönetmen, baskı personeli, dağıtıcı tüm arkadaşlarımı kutluyor, başarılar diliyorum.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Gayrimenkul sektöründe fiyat beklentisi %4 arttı

REIDIN tarafından 2018'in üçüncü çeyreği için hazırlanan Türkiye Gayrimenkul Sektörü Güven Endeksi ve Fiyat Beklenti Endeksi'ne göre, önümüzdeki üç aylık...

Kapat