Güncel Haber

Kocadon; Bodrum Belediye Başkanlığı’na Aday Değilim

 

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Belediye Başkanlığına yeniden aday olmayacağını net bir dille açıkladı. Kocadon, başka bir siyasi partiye gitmesinin söz konusu olmadığını, tek hedefinin Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı olduğunu belirtti.
Başkan Kocadon, Bodrum’da basın mensuplarıyla bir araya gelerek önemli açıklamalarda bulundu. İşte Kocadon’un adaylığı ile ilgili açıklamalarından satır başları;

Muğla’ya adayız. Olmazsa Bodrum ne olacak? Açık ve net söylüyorum. Şu anda Bodrum gibi bir düşüncem yok. Niye yok? Çünkü ben hizmet yapmaya alışmış bir belediye başkanıyım. Bahaneler uyduramam. Bunun için de güç şu anda Muğla Büyükşehir’de. Ben kendimi biraz paslanmış hissediyorum. Meydana karışamıyorsun, limana, otogara, ana arterlere karışamıyorsun. Altyapı büyükşehirde, izinler büyükşehirde. Onların programına uymuyor. İki yıldır Bodrum çarşı içine giremedik. Şundan, bundan izin! Bodrum’da ben kendimi paslanmış hissediyorum. Bu da bana yakışmıyor. Biz icraatı direk uygulayan Belediye Başkanı olarak 15 yıl öyle çalıştık.

BODRUM’U ŞU ANDA DÜŞÜNMÜYORUM

Bodrum bir güç. Esasında en büyük sıkıntısı büyükşehrin küçük şehre bağlanmasından kaynaklandı. Biz Büyükşehir’in bu kadar bizim yetkilerimizi elimizden alıp, bizi bu kadar daraltacağını düşünemedik. Ama oldu mu oldu. Yasalara ayrı, uygulamaya ayrı bakmak lazım. Uygulamada bazı esneklikler olabilirdi. Takdir hakkı kullanılabilirdi. Kullanılmadı.
Bodrum tek belediye olunca aynı güçle çalışacağımızı zannediyorduk. Ama Büyükşehir Yasası buna müsaade etmiyor. Onun için Bodrum’u şu anda düşünmüyorum. Ama şöyle bir gerçek var, derler ki, partiden mi olur, vatandaştan mı olur, siz basından mı olur, müthiş bir baskı oluşursa “Ya Başkan, madem Muğla’dan aday olmayacaksın, tekrar Bodrum’dan olur musun?” diye, yine düşünmüyorum. Benim yapıma uymuyor bu sistem. Sıkıntı bu. Sistemden kaynaklanan bir sıkıntı yaşıyorum. Bu sefer de kendimi kasıyorum. Konuşmak istemiyorum. Dertleştiğiniz zaman insanlar alıp bunu farklı boyutlara taşıyor. Kimi dosya yapıp Genel Merkez’e şikayete gidiyor. Çocuğu şikayet eder gibi! Bir anda istenmeyen asi çocuk oluyorsunuz. Ben esasında haklarımı istiyorum. Bodrum halkına hizmet etmek istiyorum. Vur abalıya! Halbuki bana her vurduklarında ben daha da güçleniyorum. Ben adrenalinden beslenen yapıya sahip bir belediye başkanıyım.Adrenalin seviyesi ne kadar yüksek olursa, kendimi o kadar güçlü hissediyorum, çalışma şevkim artıyor. Bu da bende kendiliğinden bir özgüven patlaması yaratıyor. Ne kadar güçlüyüm ki, vurun Allah vurun Aslanlar gibi oradayım. Her yere de adayım. Yerelin dışında hiçbir yere aday değilim. Benim ne milletvekilliğinde gözüm var ne bakanlıkta gözüm var. Bunu da açık ve net söyleyeyim. Ben yerelim. Ya olur, ya olmaz.

ÖNSEÇİME KİMLERLE GİRECEĞİM ÖNEMLİ

Başkan Kocadon, Mulğa Belediye Başkanlığına adaylığı durumunda “önseçim”e girip girmeyeceği konusundaki bir soruya da şöyle yanıt verdi:

“Önseçime kimlerle gireceğim önemli. Eğer benim ayarımda, benim dengimde,Türkiye’ye mal olmuş isimlerse, önseçime girerim. Ama sadece parti içinde, partiye emek sarfetmiş, koşmuş, çaba sarfetmiş, ben de CHP’liyim diye, sadece seçim zamanı adayım diyen arkadaşlarla gireceksem, girmem. Rakiplerim kimse onları görmek istiyorum. Adam hiç ortalıkta yok. Bir tane emek yok, çaba yok. Seçim atmosferine geldiğinde ben adayım, önseçim istiyorum diyor. Maalesef bizim delegemiz, hepsinin birbiriyle kavgası olduğu için, ben onu keseyim, onu kestireyim, olmadık bir isim çıkıyor. Her şeye varım. Kamuoyu araştırmasına varım. Türkiye genelinde, Muğla genelinde varım. Muhtarlarla, seçmenlerle olanlara varım. Türkiye genelinde bile yarışmaya varım. Muğla belediye başkan adayı kim olsun diye. Üyelerle de olur. Ama delegeyle olmaz. Delege 40 yıllık hesabını bugün görömeye çalışıyor. Artık CHP’nin gücüyle bir araya gelenlerl edeğil, CHP’ye güç katanlarla seçime girmek zorundasınız. Bugüne kadar birçok arkadaşımız sadece parti gücüyle o koltuklarda oturuyor.

MUĞLA’DA ÇOĞUNLUĞU TEMSİL EDEN TEK BELEDİYE BAŞKANI BENİM

Muğla’da çoğunluğu temsil eden tek belediye başkanı Mehmet Kocadon arkadaşlar. Yüzde 50 barajjını geçmiş, tek belediye başkanıyım. En yüksek alanlar  yüde 46-47. Yüzde 53 oy alan bir belediye başkanı ‘seçilmeyen, istenmeyen belediye başkanı’ oluyor. Yok öyle yağma. Halkın karşısına çıksınlar benimle kardeşim. Halk halk halk. Beni 5bin üye değil, 135 bin seçmen seçiyor. 5 bin kişiyle sadece kendimizi kandırırız. Körler sağırlar birbirini ağırlar. Halk yok. Halk nerede Kocadon orada. Biz halkın içinden, halkla beraber geliyoruz. Bunu ispatladık, ispatlamaya da devam edeceğim. Seçimler halkla kazanılır, üyeyle delegeyle değil. Anadolu’nun yüzde 30’unda miletvekilimiz yok. Orada üyemiz, delegemiz yok mu? Seçsinler o zaman üyeyle delegeyle. Demokrasilerde halk vardır. Muğla’da şu anda tek gerçek vardır, çoğunluğu temsil eden tek belediye başkanı Mehmet Kocadon’dur.”

One Reply to “Kocadon; Bodrum Belediye Başkanlığı’na Aday Değilim

  1. niye demiyorsunuz başımıza bu sistemi belediyeciliği çok iyi biliyor bize destek olacak diye övdükleriniz getirmedimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Mahmut Metin Fethiyespor’da

TFF 2'nci Lig Kırmızı Grup ekiplerinden Fethiyespor, Mersin İdman Yurdu'ndan Mahmut Tekin'i renklerine bağladı. Geçen sezon Tarsus İdman Yurdu'nda kiralık...

Kapat