Güncel Haber

Mekanları Boş

 

Turgutreis Barlar Sokağı’nda faaliyet gösteren eğlence mekanlarının sahipleri, gece saat 00.00’da Yarımada’nın diğer bölgelerinde olmadığı kadar sık ses denetimi yapılmasından şikayetçi. Esnaf, gece saatlerinde müzik yapamadıkları için mekanlarının boş kaldığını iddia ediyor.

Turgutreis Barlar Sokağı’nda hizmet veren eğlence mekanlarının sahipleri, saatler 00.00’ı gösterdiğinde kendilerine kolluk kuvvetlerince yüksek ses konusunda yoğun denetim uygulandığını ve bu saatten sonra mekanlarında müzik çalamadıklarını söylüyor. Gümbet Barlar Sokağı ve Bodrum Barlar Sokağı başta olmak üzere Yarımada’da eğlence mekanlarının yoğunlukta olduğu hiçbir noktada bu denli bir denetimin olmadığını söyleyen işletmeciler, gece saatlerinde müzik yapamadıkları için mekanlarının boş kaldığını ifade ediyor.

Bölgede esnaflık yapan Ferdi Çınardal, hiçbir turizm yerinde benzer uygulamadığının olmadığına işaret ederek “2001 yılından beri turizmin içerisindeyim. Bu yıl saat 00.00’a geldiğinde müziği kıstırıyorlar. Şu anda mekan daha yeni doldu. Zaten saat 23.00’da mekan dolmaya başlıyor. Mekan tamamen dolduğunda da müziği kıstırıyorlar, tutanak tutuyorlar. Yüksek sesten şikayet geliyormuş. Turizm bölgesindeyiz, her gelen şikayet ederse biz mekanı kapatıp gidelim. Ne Gümbet’te, ne Bodrum’da, ne Kuşadası’nda ne Antalya’da hiçbir yerde böyle bir şey yok. Bir tek Turgutreis’te var” dedi.

Çetin Yolbaş isimli bir başka esnaf da “Bu uygulamadan hiç memnun değiliz. Turizm zaten malum. Gümbet, Bodrum sabahlara kadar müzik çalıyor. Saat 00.00’da bizim müziklerimizi kestiriyorlar. Zaten saat 23.30’da müşteri geliyor. Yarım saat sonra müziği kıstırıyorlar. Zor durumdayız, kiralarımızı ödeyemiyoruz. Gece saat 02.00’a kadar esnetilirse çok iyi olur” şeklinde konuştu.

Kent Haber

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Bodrum CHP’den Kocadon’a Tepki…

CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un Sabah gazetesine verdiği röportajla ilgili bir basın açıklaması yaptı....

Kapat