Güncel Haber

Sokağa akan foseptik

 

Bitez Mahallesi’nde bir siteden sokağa akan foseptik, çevre ve görüntü kirliliğine neden oluyor.

Bitez Mahallesi Menengeç Caddesi üzerindeki bir sitenin foseptik çukurundan taşan lağım suları, yaklaşık bir buçuk aydır sokağa akıyor. Sokak üzerinde oturan mahalle sakinleri ise foseptiğin kötü koku ve görüntü kirliliğine neden olduğunu, sivrisineklerden duramadıklarını, sağlık kaygılarından dolayı çocuklarını sokağa çıkaramadıklarını ifade ediyor. Sorunun çözümü için bugüne kadar pek çok yere başvuru yaptıklarını da söyleyen çevre sakinleri, yetkililerden ilgi ve destek bekliyor.

Mahalle sakinlerinden Nail Temel, Kent Haber’e yaptığı açıklamada yaklaşık bir buçuk aydır bu sorunu yaşadıklarını ifade ederek şunları dile getirdi:

“Ben bir aydır belediye ile BİMER’le, CİMER’le yazışıyorum. Bu foseptik, yukarıdaki siteden geliyor. Söylendiğine göre foseptik çukuru var ama sızdıran bir çukur. Şimdiye kadar da vidanjörle çektirmemişler. Rüzgar lodos estiği zaman bizim eve, kuzeyden estiği zaman diğer tarafa koku gidiyor. Buradaki herkes etkileniyor. Görüştüğümüz bütün insanlar bu konuda mağdur. Zaten görüntü her şeyi açıklıyor” dedi.

Alim Akan isimli bir başka mahalle sakini ise “Torunlarım dışarı çıksa bu pisliğin içinde nasıl oyun oynayacaklar. Hastalık mı kapsınlar” diye konuştu.

Kent Haber

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Uzunyuva’nın ziyarete açılması istendi

MİLAS Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO), UNESCO'nun Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan Uzunyuva Arkeolojik Sit Alanı ve Hekatomnos Anıtmezarı'nın...

Kapat