Güncel Haber

20 milyon 500 bin liraya Denizbank Aldı

Uzun yıllar Bodrum’da faaliyet gösteren ancak bir süredir kapalı olan Universal Bodrum Hastanesi icradan satıldı. 16 milyon 396 bin 635 TL muhammen bedel ile satışa çıkarılan hastane 20 milyon 500 bin liraya Denizbank tarafından satın alındı.

Türkiye’nin sağlık sektöründeki ilk zincir hastaneler grubunu kuran ve yıllar içerisinde milyar dolarlık bir sağlık yatırımları zincirinin sahibi olan Dr. Azmi Ofluoğlu’na ait olan Universal Bodrum Hastanesi ilçede yıllarca hizmet verdikten sonra geçtiğimiz yıllarda içine düştüğü ekonomik sıkıntılardan kurtulamayarak kapılarını kapatmıştı. Gruptan alacaklı olan kişi ve kurumların başlattığı icra takipleri sonucu geçtiğimiz ay 16 milyon 396 bin 635 TL bedelle icradan satışa sunulan hastane binası için ilk ihale bugün yapıldı.

Bodrum 1. İcra Müdürülüğü tarafından yapılan satış ihalesi saat 14:00’te başladı. Oldukça kalabalık bir topluluk tarafından takip edilen ihaleye Denizbank ve Cahit Yüksel katıldı. Teminat bedeli 3 milyon 280 bin lira olan ihaleye katılan Cahit Yüksel’in, Reyap Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı olduğu öğrenildi.

8 milyon 300 bin liradan başlayan ve yaklaşık 15 dakika süren açık artırma, Denizbank A.Ş. temsilcisinin verdiği 20 milyon 500 bin liralık bedel ile son buldu. Kent Haber, Denizbank’ın satın aldığı binayı çok büyük bir sağlık kuruluşuna devretme görüşmelerine şimdiden başladığı bilgisine ulaştı.

TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ

Universal Hastane Binası bodrum + üç katlı (giriş katı asma katlı) betonarme bina olarak imal edilmiş olup bina tabanda 1.729 m2. Ana taşınmaz niteliği de hastane olan bu parsel üzerindeki hastane binasının; En alt katı; Genel poliklinikler, acil servis, fizik tedavi, toplantı salonu, KBB, Göz ve patoloji laboratuvarı gibi birimleri olarak düzenlenmiştir.

Kent Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Fethiyespor Alican’la imzaladı

TFF 2'nci Lig temsilcisi Fethiyespor, geçen sezon Kardemir Karabükspor forması giyen eski orta saha oyuncusu Alican Karadağ'la 2 yıllık sözleşme imzaladı....

Kapat